<< Visi raksti

Nekļūsti par viduvējību!

0

1207

Ph.Deivids Nīvens @ 2016-02-12

Visapkārt jums ir cilvēki - viduvējības. Viņi cenšas jūs ievilināt savā pulkā, kārdinādami ar to, ka nejutīsieties izstumts, un cenzdamies iedvest, ka visa pārējā pasaule daudz vairāk līdzinās viņiem nekā jums. Taču viduvēja cilvēka mierīgā eksistence nozīmē, ka jums jāziedo sava spilgtā individualitāte un ori­ģinālās idejas un jādzīvo tāda dzīve, kas atbilst nevis jūsu, bet gan viduvējo apkārtējo gaumei.

“Tam, kurš grib kļūt līderis, ir jāuzgriež pūlim mugura!” Tā vēsta uzraksts uz Taja Andervuda rakstāmgalda. Tajs vada darbā iekārtošanas biroju, kas strādā ar darbu zaudējušiem cilvēkiem un hroniskiem bezdarbniekiem.

“Kad es šeit ierados, darbinieku vispārējais viedoklis bija, ka biroja darboša­nās ir tikai šķietamība, kas vajadzīga, lai mēs varētu saņemt finansējumu. Mēs ik dienu ierodamies darbā, pieņemam apmeklētājus, liekam tiem aizpildīt kaut kādas veidlapas un tad raidām prom. Nevienam nešķita, ka mēs te darītu kaut ko vajadzīgu un svarīgu, ka šajā darbā būtu kāds potenciāls.”

Tajs sāka ar to, ka atlaida divas trešdaļas darbinieku. Iesauca viņus pa vie­nam pie sevis kabinetā un sacīja: “Te ir jūsu iesniegums par aiziešanu no darba. Parakstiet!”

Tajs uzskata, ka ikkatra darbadiena jāsāk ar apgalvojumu: “Ikviens, kas ienāk pa šīm durvīm, spēj paveikt vairāk. Tas attiecas kā uz personālu, tā apmeklē­tājiem.”

Divos gados, kopš Tajs uzņēmies vadīt šī valsts dotētā biroja darbību, tas no piedauzības akmens kļuvis par augstas darba efektivitātes paraugu; 71 % cilvēku, kas vērsušies šajā iestādē pēc palīdzības, ir atraduši darbu.

Psihologi ir novērojuši, ka slikti paradumi darbavietās izplatās gluži kā lipīga slimība. Darbinieki mēdz atdarināt cits cita uzvedību attiecībā uz tik dažādiem aspektiem kā slaistīšanās, slikti darba veikšanas ieradumi un īpašnieka apzagšana, un viss sākas ar viņu priekšnieku attieksmi pret darbu. (Greene, 1999)

 

Foto:blog.conventionbusinesstravel.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!