<< Visi raksti

Nepaliec tradīciju gūstā

0

1052

Deivids Nimans @ 2016-09-20

Lai attiecības būtu dinamiskas un pilnvērtīgas, ir jādzīvo saskaņā ar mūslaiku priekšstatiem, nevis tiem, ko esam saņēmuši līdzi kā bagāžu no citiem laikiem.

Haime uzskatīja, ka ir labs vīrs un tēvs. Viņš daudz strādāja, lai ģimene varētu iztikt. Un brīvdienās viņa lozungs bija: “Lieciet jūs visi man mieru!”

Haime apgalvo, ka tas neesot nekas neparasts. “To biju mantojis no tēva un vectēva. Latīņamerikāņu izcelsmes vīriešiem neveicas ar pozitīvu emociju apliecināšanu. Tēvs nemēdz sacīt sievai, ka viņa ir skaista, vai bērniem, ka viņš ar tiem lepojas.”

“Beidzot es sev teicu: pietiek! Vēlos, lai sieva un bērni nejustos atstumti, lai viņi priecātos, kad pārrodos mājās!”

Šo jauno attieksmi Haime ieguva, apmeklēdams īpašu latīņamerikāņu izcelsmes tēvu psihoterapijas grupu “Los Padres” (spāņu vai. - tēvi), kur vīrieši apguva iemaņas komunikācijā ar ģimenes locekļiem.

““Los Padres” grupā mēs runājam par mačo (spāņu vai. macho - vīrietis) jēdzienu,” Haime stāsta. “Ja esi īsts vīrietis, ģimenes cilvēks, tu nedrīksti gribēt, lai tevi liek mierā. Tas nozīmē, ka tu spēj arī nomesties uz grīdas četrrāpus un rotaļāties ar bērniem. Tas nozīmē, ka tu nebaidies izrādīt mīlestību.”

Nodarbības ‘‘Los Padres” grupā pārvērta Haimes un viņa ģimenes dzīvi. “Es spēju novērtēt, kāda laime man lemta, un apliecinu to arī sievai un bērniem,” saka Haime.

Pāru attiecību pētījumi pierāda, ka mazāk nekā vienas paaudzes laikā gan vīriešu, gan sieviešu priekšstati par attiecību raksturu ir būtiski mainījušies. Mūsdienās ilgas un laimīgas kopdzīves varbūtība trīsreiz lielāka ir tiem pāriem, kas spējīgi elastīgi vērtēt tradicionālo vīriešu un sieviešu lomu. (Gilbert and Walker, 2001)

Foto: www.pinterest.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!