<< Visi raksti

Netiecies pēc mākslīgā iedeguma

0

1091

Deivids Nimans @ 2016-09-27

Ilgstoša uzturēšanās saulē var būt kaitīga; cilvēks var saslimt ar ādas vēzi. Taču dabiskā saules gaisma nav ne tuvu tik kaitīga kā gozēšanās solārijos, tiecoties pēc mākslīgā iedeguma.

Geila atzīst, ka visu mūžu bijusi īsta saules pielūdzēja. Ik vasaru aizvadījusi pludmalē, bet pārējos gada mēnešos regulāri apmeklējusi solāriju.

“Iedegums man bija pastāvīgi. Ļoti tumšs iedegums,” viņa stāsta. “Un tagad, to atceroties, man gribas sacīt - kāda tā gan ir vieglprātīga ārišķība!” Šī krasā pārmaiņa Geilas vērtību sistēmā iestājās pēc ginekologa apmeklējuma un tā izraisītajām sekojošajām straujajām pārmaiņām viņas dzīvē.

Tērpta vienīgi baltā papīra uzsvārcī, Geila sēdēja un gaidīja atnākam ārstu. Un gaidīdama nolēma joka pēc parādīt māsiņai lielo dzimumzīmi, kas pletās uz labā stilba. Māsa ļoti nopietni ieteica parādīt to arī ārstam, bet tas savukārt lika Geilai doties pie dermatologa. Steidzami!

Geilai bija melanoma, ļaundabīgs ādas audzējs, turklāt jau trešajā stadijā, kad skarti arī limfmezgli. Geilai izdarīja vairākas operācijas, kuru gaitā no ķermeņa labās puses viņai izņēma piecpadsmit limfmezglu; tām sekoja ilgstošs periods, kad viņa nezināja, vai būs lemts dzīvot vai mirt.

Par laimi, ļaunā slimība bija pēdējā brīdī apturēta; beigu beigās ārsti atzina Geilu par izveseļojušos. “Ak, kāda es biju muļķe!” Geila saka, atcerēdamās savus solāriju laikus. “Vismaz vienu vēzis man ir iemācījis - ka nedrīkst izniekot dzīvi, nodarbojoties ar tādām blēņām.”

Ārsti konstatējuši, ka solārijā cilvēka organisms ir desmit līdz piecpadsmit reižu vairāk pakļauts kaitīgo ultravioleto staru ietekmei nekā dabiskas saules gaismas apstākļos. (Mount Šinai School of Medicine, 2003)

Foto: www.sttropeztan.com.au

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!