<< Visi raksti

Nozagtais aromāts

0

1063

Yogi.lv @ 2016-05-03

Reiz bija nabadzīgs vīrs, kurš dzīvoja mežā un katru dienu prātoja, kā paēst. Mežs robežojās ar visai jauku pilsētu, tāpēc, ja spīdēja saule un pietika spēka un enerģijas, vīrs aizgāja līdz tai un staigāja pa pilsētas ielām.

Kādā sevišķi jaukā dienā viņš gāja pa pilsētas galveno ielu, vērās veikalu skatlogos un vienkārši priecājās, ka ir dzīvs.

Pēkšņi svaigajā rīta gaisā viņš saoda burvīgu aromātu — no maiznīcas nāca tikko ceptas maizes smarža. Kāri viņš sekoja savam degunam, līdz atradās veikalā, kur pilsētnieki pirka maizi brokastīm un cepumus pēcpusdienas tējai.

Nebija tā, ka viņš skaustu pircējiem, vien vēlējās dziļi ieelpot patīkamo, silto aromātu. Ar to viņam pietiktu — atmiņas par izjusto baudu saglabātos visu nedēļu. Tā viņš tur stāvēja veikala iekšpusē, pie pašām durvīm, dziļi elpodams un piepildīdams sevi ar aromātisko brīnumu.

Maiznieks noskatījās uz vīru skrandās, un redzētais viņam nemaz nepatika.

"Šis lupatlasis atbaidīs man pircējus,” viņš pie sevis sacīja. “Stāv tur nekustīgi un pat nedomā ko nopirkt! Es to nepieļaušu!”

paziņodams: "Nekauņa zog aromātu!”

Policists aizveda vīru uz tiesas namu. Kad pienāca laiks spriedumam, tiesnesis lika maizniekam un nabaga vīram iznākt priekšā, lai abus uzklausītu.

"Šis cilvēks zaga manā veikalā aromātu,” maiznieks sūdzējās.

“Es tikai elpoju,” vīrs aizstāvējās. "Es tajā veikalā neko nepaņēmu. Nevar taču nozagt smaržu!”

Tiesnesis rūpīgi apsvēra abu liecības, tad paziņoja spriedumu:

"Atzīstu šā vīra vainu maiznīcas aromāta zagšanā, un tiesa piespriež viņam samaksāt maizniekam simts mārciņas.”

Nabags neticīgi noelsās. "Kur lai es ņemu tādu naudu?” viņš iesaucās. "Apžēlojieties par mani! Viss, kas man pieder, ir daži peniji,” to sacīdams, viņš izvilka no kabatas dziļumiem divas sīkas monētas.

"Dodiet tās man!” tiesnesis pavēlēja, un izmisušais na-badziņš pienesa viņam savus pēdējos grašus.

Tiesnesis naudu paņēma un, pieaicinājis tuvāk maiznieku, pastiepa roku ar monētām. Maiznieks gribēja naudu paņemt, bet tiesnesis viņu apturēja, sacīdams: "Paskaties uz tām ļoti vērīgi!”

Maiznieks nopētīja monētas. Tiesnesis tās atdeva atpakaļ nabaga vīram, kas apstulbis iebāza naudu kabatā.

"Nabags jums nozaga aromātu,” tiesnesis nobeigumā sacīja, "tagad jums par to tika līdzīgi samaksāts. Lieta slēgta!

Nortumberlendiešu stāsta atstāsts

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!