<< Visi raksti

Pagātne nav nākotne

0

1187

Ph.D. Deivids Nīvens @ 2016-01-26

Tavu attiecību pagātne nav tavu attiecību nākotne. Un tavu attiecību nākotni nenosaka tikai pagātnē piedzīvotais un bijušie sarūgtinājumi. No piedzīvotā var mācīties, lai kļūdas neatkārtotu.

Monika Seleša zina, ka viņu vienmēr salīdzinās ar viņas jaunāko “es” - meiteni, kura piecpadsmit gadu vecumā kļuva par profesionālu tenisisti, bet pēc nepilniem diviem gadiem - par pasaules “pirmo raketi”.

Monikas Selešas brīnišķīgā karjera vienā mirklī pārvērtās par traģēdiju: 1993. gada Vācijas atklātajā čempionātā no skatītāju rindām izskrēja kāds maniaks un iegrūda viņai mugurā nazi. “Pašā karjeras virsotnē man piepeši vajadzēja izstāties,” tenisiste stāsta.

Grūtajā ceļā atpakaļ uz tenisa laukumu Monikas skatpunkts mainījās. “Ik dienu spēlējot, tu gan uzvari, gan zaudē. Ja izturēsies pret cilvēkiem atkarībā no tā, kā tev ir veicies tenisa laukumā, - un tā dara daudzi spēlētāji -, drīz tev vairs nebūs nekādas personiskās dzīves. Mans lozungs ir: pēc kritiena piecelties un mēģināt vēlreiz visās dzīves jomās - gan tenisa kaijerā, gan personiskajās attiecībās. Es cenšos vienkārši turpināt.”

Monika cer, ka viņai izdosies panākt pozitīvas pārmaiņas. “Nav iespējams atkal kļūt par to, kas reiz biji,” viņa saka, “jo pārāk daudz kas ir piedzīvots. Tu vairs nevari būt tas pats cilvēks. Es cenšos dzīvot tagadnē.”

Pētījums apliecināja, ka lielākā daļa cilvēku, kuru attiecības bija izirušas, pēc trim gadiem nodibināja jaunas, turklāt 74 % no viņiem apgalvoja, ka jaunās attie­cības ir būtiski citādas. (Sweeney, 2002)

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!