<< Visi raksti

Panākumu teorija

0

1315

Roberts Eštons @ 2015-08-26

Panākumus dažādi cilvēki izprot atšķirīgi. Gan izcelsme un audzināšana, gan dzīvesvieta, gan mūsu paštēls, gan ļaudis, ar kuriem kopā dzīvojam un strādājam, - tas viss veido mūsu priekšstatu par panākumiem. Panākumi - tas nenozīmē vienkārši iegūt vairāk naudas vai pat vienkārši justies laimīgam. Tas ir daudz nopietnāk.

Panākumu teorija

Ir veikts daudz pētījumu, lai noskaidrotu, ko cilvēki uzskata par panākumiem; 20. gadsimta pirmajā pusē lielu ievērību šajā jomā guva Ābrahams Maslovs, tolaik Ņujorkā praktizējošs psihologs un zinātnieks, kurš pētīja cilvēku uzvedību. Savas atziņas Maslovs apkopoja sistēmā, kuru viņš nosauca par “vajadzību hierarhiju”. Galvenā doma bija vienkārša: iekams cilvēka pamatvajadzības nav apmierinātas, viņam nav ne laika, ne vēlmes interesēties par ko citu. Lūk, galvenās vajadzības, kas veido “vajadzību hierarhiju”.

1. Ēdiens, ūdens, siltums: ja būsiet pārsalis un izsalcis, šo vajadzību jums gribēsies apmierināt vispirms.

2. Drošība: ja jūs jutīsieties apdraudēts, viss cits liksies mazāk svarīgs.

3. Ja būsiet drošībā un paēdis, jums būs vajadzīga citu cilvēku sabiedrība.

4. Citu cilvēku sabiedrībā jums gribēsies būt vajadzīgam un novērtētam.

5. Kad jutīsieties novērtēts, jums radīsies vēlme realizēt savus sapņus un ieceres.

Pieņemu, ka jūs esat jau nokļuvis līdz šī saraksta ceturtajam vai piektajam punktam. Panākumi tātad jums nozīmē piederības izjūtu, apziņu, ka tiekat novērtēts, ka tas, ko darāt, nes labumu gan jums, gan citiem. Izklausās vienkārši, taču dzīves sarežģītība ne vienmēr ļauj šo mērķi tik vienkārši īstenot.

Roberts Eštons

Dzīves plāns grāmatas fragmenti

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!