<< Visi raksti

Par uzvarētājiem nepiedzimst

0

1165

Ph.Deivids Nīvens @ 2016-04-01

Mūsdienu bagātie cilvēki ir īpaši cilvēki, veiksminieki, kam uzsmaidījusi laime. Vai ne? Īstenībā cilvēki, kas gūst finansiālus panākumus, to dara, izmantojot tādu stratēģiju un taktiku, kas nodrošina panākumus. Viņi zina, kas vajadzīgs, lai tiktu uz priekšu. Mēs visi saprotam: lai uzbūvētu namu, vispirms vajadzīgs projekts. Taču reizēm mēs aizmirstam, ka arī dzīvi vajag projektēt. 

Šefpavāram Volteram Potencam Rodailendā pieder trīs iecienīti itāliešu restorāni.

Savulaik viņš apguva pavāra amatu, taču panākumus biznesā izskaidro ar visu mūžā apgūto prasmju kopumu. “Kad atvēru pirmo restorānu, piepeši izrādījās, ka man noder visas apgūtās zināšanas, manas ģimenes paaudžu pieredze, tāpat arī no tēva mantotā pašcieņa un ētiskie principi,” stāsta Volters. “Es kļuvu par akadēmiķi, pārtikas nozares pētnieku.”

Un zināšanu apguve turpinās vienmēr. “Panākumu atslēga ir tā, ka šajā nozarē pastāvīgi jābūt vienam no labākajiem. Cilvēks nepiedzimst par restorāna īpašnieku, viņš par tādu kļūst.” Volters stāsta, ka esot liels lasītājs. “Ik reizi, kad izlasu kādu grāmatu, man iešaujas prātā kāda jauna, laba ideja. Tad es to ieviešu praksē. Arvien sagādāju sev vairāk darba!”

Volters spēj skaidri definēt, ko viņam nozīmē panākumi restorānu nozarē. “Es gribētu, lai mani atceras kā radošu personību, vīru, kas ticēja, ka autentiskā itāliešu virtuve ir amerikāņu kultūras neatņemama sastāvdaļa. Ēdiens - tā ir saikne ar ģimenes un tautas vēsturi.”

Pētījumos par labi situētiem biznesa pārstāvjiem atklājies, ka 98 % no viņiem izskaidro savus panākumus ar plānošanu un pareizu taktiku; vairāk nekā 50 %, izstrādādami savu personisko plānu, paraugam izvēlējušies kādu panākumus guvušu cilvēku. (Gordon, 1998)

 

Foto:www.fanpop.com 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!