<< Visi raksti

Proti priecāties par partnera panākumiem!

0

1122

Ph.Deivids Nīvens @ 2016-02-10

Cilvēks, kas apskauž savu kolēģi vai dzīves partneri un cenšas to aizēnot, beigu beigās paliek zaudētājos. Un otrādi: tas, kurš pēc tā necenšas, ir izvilcis laimīgo lozi, iegūdams sirdsmieru un apmierinātību attiecībās.

Kad jaunlaulātie - Džordžs Bēmss un Greisija Allena - 1930. gadā pirmoreiz kāpa uz skatuves, lai kopīgi norunātu komisku dialogu, visa pieredze bija Džordža pusē, bet Greisija bija iesācēja. Galvenā loma bija Džordžam: viņš plēsa jokus, bet Greisija tikai piespēlēja replikas. Priekšnesums izgāzās.

Nākamajā uzstāšanās vakarā Džordžs ļāva Greisijai jokot, bet pats tikai norunāja replikas. Turpmākais jau pieder izklaides biznesa vēsturei. Vai, kā to formulēja Džordžs Bēmss: “Es uzdevu Greisijai jautājumu par viņas brāli - un viņa runāja un runāja veselus trīsdesmit astoņus gadus.”

Vispirms uz skatuves, tad radiofonā un televīzijā šie partneri, kas arī ikdienā gāja kopīgu dzīves ceļu, izspēlēja savas lomas līdz mielēm: Greisija - pamuļķīgā sieva, Džordžs - izmisušais vīrs, kas netiek ar viņu galā. Skatītāju uzmanī­bas centrā allaž bija Greisija, viņa izteica tās frāzes, kas izraisīja smieklus, bet Džordžs ar savām replikām tikai radīja fonu.

Galvenās lomas atdošana sievai Džordžam Bēmsam nozīmēja vienīgi atkāp­šanos lielāka talanta priekšā, Greisijas spēju atzīšanu. “Tieši Greisijai piemita tas talants, kas spēja aizraut publiku. Manējais neko daudz nelīdzēja. Skatītāju smieklu vētru vienmēr izpelnījās Greisija,” viņš turpināja. “Un man nebija nekas pretī, jo beigu beigās man tika puse mūsu kopīgo ienākumu.”

Četrdesmit gadu ilgajā kopīgajā skatuves un laulības dzīvē Džordžs vienmēr vēlējās, lai Greisija būtu uzmanības centrā. “Greisija bija zvaigzne, un viņai pienācās visaugstākais novērtējums,” viņš teica.

Cilvēki, kas jūtas kā savu partneru konkurenti, par 37 % mazāk izjūt apmieri­nātību ar savām attiecībām. (Romero Mēdina, 2001)

Fot: favim.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!