<< Visi raksti

Proti sevi novērtēt!

0

1105

Ph.Deivids Nīvens @ 2016-03-02

Dzīvē var izvirzīt lieliskus mērķus un ar izcilu stratēģiju un taktiku censties tos sasniegt. Diemžēl nekādi panākumi, neviena mērķa sasniegšana neļauj cilvēkam justies ar sevi simtprocentīgi apmierinātam. Taču ir vajadzīgs, lai jūs sevi bez iebildumiem pieņemtu un atzītu, un novērtētu neatkarīgi no tā, kas jūsu dzīvē ir vai nav noticis.

Fredija Džonsona labākie draugi ir kļuvuši par augsti apmaksātiem profesionālo un koledžu basketbola komandu treneriem. Fredijs trenē vidusskolas zēnu komandas, darbojas daudz šaurākā laukā un saņem daudz zemāku samaksu.

Taču viņam nenāk ne prātā apskaust draugus vai būt neapmierinātam ar sevi. Viņš vāc avīžu izgriezumus - rakstus, kur attēloti viņa draugu panākumi, - un tur tos savā kabinetā uz rakstāmgalda, lai rādītu apmeklētājiem.

Un viņam nenāk ne prātā šaubīties, vai bijis vērts aizvadīt trīs gadu desmitus, mācot pusaudžus spēlēt basketbolu. “Daži no maniem audzēkņiem ir guvuši apbrīnojamus panākumus,” viņš stāsta. “Taču arī es esmu daudz sasniedzis. Savu darbu es nemainītu ne pret ko.” Fredija trenētās zēnu komandas ir uzvarējušas vairāk nekā sešsimt spēlēs, izcīnot ap desmit štata godalgu.

Fredija kolēģi un konkurenti - citi vidusskolu sporta treneri - apbrīno viņa gribu arvien mācīties ko jaunu un atrasties labu cilvēku ielenkumā. “Galvenie treneri vienmēr grib būt noteicēji pār visu,” kāds no viņiem stāstīja. “Neviens taču nesaprot no spēles tik daudz, cik viņi. Neviens nedrīkst apšaubīt viņu lēmumus. Taču Fredijam vienmēr ir krietni asistenti, jo viņam patīk talantīgu cilvēku sabiedrība; viņš lepojas ar to panākumiem kā ar savējiem.”

Cilvēki, kas uzskata, ka darbā guvuši panākumus, par 25 % mazāk raizējas par savu dzīvi, par 14 % mazāk cieš no skaudības jūtām un par 45 % biežāk jūtas ar savu dzīvi apmierināti. (Chamberlain and Haaga, 2001)

Foto: sdhistoricalsociety.org

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!