<< Visi raksti

Sagādā sev iespēju pareizi ēst!

0

1297

Ph.D. Deivids Nīvens @ 2016-01-26

Cilvēks ēd to, kas ir dabūjams. Pieņemsim, ka surogātpārtiku jūs īpaši daudz nepērkat. Vai bieži gadīsies, ka jums tik ļoti sagribēsies čipsus, lai jūs speciāli dotos pēc tiem uz veikalu? Un otrādi: ja šķīvis ar augļiem atradīsies jums pa rokai, ļoti iespējams, ka jūs izvēlēsieties tieši šādu veselīgu uzkodu. Apdomājiet savu iepirkumu izvēli tad, kad vēl neesat īpaši izsalkuši, lai tad, kad sagribēsies ēst, jums būtu iespēja izvēlēties veselīgus produktus!

Glorija apzinās veselīga uztura nepieciešamību. Ārstes darbā viņa to iesaka saviem pacientiem un arī pati cenšas ēst veselīgi un pareizi, turklāt viens no iemesliem ir vēlēšanās saglabāt optimālu svaru.

“Manas mātes ģimenē visas sievietes ir bijušas liela auguma un smagnējas, un arī es esmu īsti ražens sievišķis,” viņa stāsta. Glorija neatzīst drastiskas diētas, tomēr apzinās, cik svarīga ir pareizu pārtikas produktu izvēle.

Glorijas mājās vienmēr ir pieejami augļi, un bērni var tos ēst, kad vien vēlas. Ātro surogātpārtikas uzkodu gan te nav. Un ik vakaru viņa mājās gatavo maltīti, lai nevajadzētu braukt uz restorānu un ēst milzīgas porcijas neveselīga ēdiena.

“Vai man gribētos, lai es svērtu, teiksim, 125 mārciņas? Jā, noteikti! Taču mums jāsāk raudzīties uz svara problēmu no citas perspektīvas,” stāsta Glorija. “Jāpārstāj sevi vainot un kautrēties no sava auguma. Ir jādomā galvenokārt par veselību. Un šim nolūkam ir svarīgi, lai mājās vienmēr būtu tāda pārtika, kādu mums vajadzētu lietot, un nebūtu nevēlamās.”

Pētījumos noskaidrojies: tiklīdz kādā rajonā atver lielveikalu, šā rajona iedzīvo­tāji sāk par 32% vairāk patērēt augļus un dārzeņus. Pētnieki to izskaidro ar derīgu un lētu pārtikas produktu pieejamību lielveikalos. (University of North Carolina, 2002)

Foto: s3.amazonaws.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!