<< Visi raksti

Skatījuma maiņa

0

1582

yogi.lv @ 2015-03-12

 Reiz dzīvoja kāds grieķu filosofa māceklis, un skolotājs pavēlēja, lai viņš trīs gadus dod naudu katram, kurš viņu apvainos.  Kad šis pārbaudes laiks bija cauri, skolotājs viņam teica: „Tagad tu vari doties uz Atēnām un mācīties Gudrību”. Ieejot Atēnās, māceklis sastapa kādu viedo, kurš sēdēja pie vārtiem un izteica apvainojumus visiem,  kuri ienāca pilsētā vai atstāja to. Viņš izteica apvainojumus arī māceklim, kurš sāka smieties. „kāpēc tu smejies, kad es tevi apvainoju?” viedais jautāja? „Tāpēc,” māceklis atbildēja, ”trīs gadus esmu par to maksājis, bet tagad tu dod to man par brīvu.” – „Ej iekšā pilsētā,” viedais sacīja, „tā pieder tev...”

Tuksneša tēvi – dažādi savādnieki, kuri 4.gs. bija aizgājuši tuksnesī, lai pavadītu dzīvi upuros un lūgšanās – izmantoja šo stāstu, lai palīdzētu izprast  ciešanu un grūtību vērtību. Tomēr ne tikai grūtības vien atvēra māceklim „gudrības pilsētu” vārtus. Galvenais  faktors, kas ļāva viņam tikt veiksmīgi galā ar sarežģīto situāciju, bija spēja mainīt skatījumu, paraudzīties uz situāciju no cita skatu punkta.

Spēja mainīt skatu punktu var būt viens no varenākajiem un efektīvākajiem līdzekļiem, kas palīdz mums atrisināt ikdienas problēmas.  

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!