<< Visi raksti

Spējas sākas ar pārliecību par spējām

0

1161

Ph.D. Deivids Nīvens @ 2016-01-26

Negaidiet, ka nākamais cilvēks, kas jūs vērtēs, noteikti cels jūsu pašapziņu! Izjūtas nav atkarīgas no dzīves realitātes. Pārliecība par savām spējām īste­nībā sākas ar pārliecību, spējas attīstās pēc tam.

Ross, dejotājs, kas dzimis un audzis Springfīldā, Misūri štatā, sapņo reiz uzstāties Ņujorkā, Brodvejas mūziklos.

Viņa ceļš pretī slavai sākās ar vietējām amatieru izrādēm. Ross uzstājās pie­ņemšanas komisiju priekšā, visiem citiem konkursa dalībniekiem noraugoties, jo viņi turpat blakus trenējās. Rosam tas bija ļoti mokoši, it kā viņam būtu jāiziet ārsta apskate daudzu vienaudžu klātbūtnē. “Es biju traki pārbijies! Jutos kā pēdīgais lauķis,” viņš atzīstas.

Dažreiz viņam veicās un viņu pieņēma uzvedumam, citreiz ne. Taču viņam bija iespēja izmēģināt laimi ar dažādām grupām un dažādām izrādēm, un šī pieredze bija milzīgs ieguvums. “Tagad es jūtos kā rūdīts konkursu dalībnieks,” viņš stāsta. “Es to esmu darījis tik daudzkārt, tik daudzu cilvēku priekšā!”

Beidzot kādas ceļojošas profesionālas grupas konkursā Ross ieguva lomu mūziklā “Footloose”.

Uz jautājumu, kā viņam tas izdevies, Rosam ir tikai viena atbilde: “Man bija liela pašpaļāvība. Ja cilvēks grib kaut ko panākt, vajag, lai viņš to ļoti, ļoti gribētu un tam ticētu. Ja gribi piedzīvot brīnumu, tev pašam tas jārada. Nevari vienkārši sēdēt un gaidīt, ka cits kaut ko izdarīs tavā vietā.”

Kādā pētījumā atklājās, ka lielākajai daļai pētījuma dalībnieku darba kvalitātes uzlabošanās nebija saistīta ar pašu darba procesu, bet gan ar pašvērtējumu, kas bija kļuvis augstāks. Kad pētījuma dalībnieki tika lūgti novērtēt sava darba kvalitāti, astoņos gadījumos no desmit kvalitātes vērtējums mazāk bija atkarīgs no faktiskā kvalitātes stāvokļa nekā no tā, kā viņi vērtēja paši sevi. (Gribble, 2000)

Foto: thesouloftheplot.wordpress.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!