<< Visi raksti

Tantra = sekss - radošā spēka pareiza izmantošana

0

1622

Paramhansa Yogananda @ 2014-09-04

RADOŠĀ SPĒKA APGAROŠANA UN PĀRVEIDE

Turpmāk rakstītā vienīgais nolūks ir palīdzēt izkopt augstus morāles principus un pašsavaldību, atjaunot harmoniju nelaimīgās laulībās un novērst nesaderīgu laulību slēgšanu un šķiršanos.

Vairošanās dziņa ir reāls fakts. Tas ir viens no spēcīgākajiem instinktiem un virzītājspēkiem, ko daba devusi cilvēkiem, - nodrošināt sugu vairošanos. Daba klusējot atriebjas visiem, kas ļaunprātīgi izmanto vai iznieko svēto radīšanas metodi. „Vīģes lapas apziņa” jeb kauns par seksualitāti radošajam principam uzliek piedauzības masku. Tas ir izraisījis milzum daudz morālu un fizisku ciešanu. Radīšanas principam ir divkāršs nolūks. Viens – dievišķs, bet otrs – noturēt cilvēci uz kārdinājuma robežas.

Šis instinkts ietekmē reproduktīvo orgānu apvidū izvietotos nervus un aicina ne tikai radīt jaunu dzīvību, bet arī gūt fizisku baudu. Radīšanas dziņas aplama izmantošana cilvēku piesaista matērijai un liek stigt juteklības purvā.

Savukārt, ja radīšanas instinkts no mugurkaula apakšējās daļas paceļas uz augšu līdz punktam pierē starp uzacīm, sāk realizēties garīgais potenciāls. Pēc viena vai divu bērnu laišanas pasaulē laulātajiem jāmācās sazināties un radīt garīgi.

Garīga bērna radīšanai vecākiem jāgatavojas vairākus mēnešus iepriekš. Seksuālās tuvības brīdī viņiem jādomā par cēlas dvēseles uzaicināšanu apaugļojamās olšūnas svētnīcā. Dzimumakta laikā domām jāpaliek punktā starp uzacīm un jāvirza svētais radīšanas process. Tām nedrīkst ļaut noslīdēt lejup un pārvērsties fiziskā kaislībā.

Laulību mēdz pārkāpt tie, kuri pilnībā dzīvo fiziskajā līmenī. Sods par šādu dzīvi ir garlaicība, savstarpēja nepatika un šķiršanās. Laulības pārkāpšanas sākums ir fiziskās radīšanas procesa jēgas pārveidošana par juteklisku pašmērķi. Radīšanas instinkta mērķis ir vairošanās, un to nav paredzēts pārvērst jutekļu rotaļā. Vīram un sievai laulība jāuztver kā dabas un gara, zināšanu un emociju savienība. Tās mērķis galvenokārt ir garīga, nevis fiziska vienotība.

Vecākiem pāriem ietiecams kontaktēties garīgi un gūt prieku no savstarpējas šķīstas mīlestības, fiziskas alkas remdējot ar garīgu mīlestību. Mīlestības un fiziskās iekāres attiecība ir šāda: jo lielāka mīlestība, jo mazāka ir fiziskā iekāre, un otrādi. Vīram un sievai, raugoties vienam otrā, jājūt mīlestība, nevis seksuālais instinkts. Pretējā gadījumā viņi tuvojas apnikuma, nepatikas, reizēm pat naida un šķiršanās slazdiem.

Vīram jāuzskata sieva par tīru templi jaunu dvēseļu radīšanai un aprūpēšanai. Šo templi nedrīkst piesārņot netīras domas. Vecāku garīgā stāvokļa kvalitāti dzimumakta brīdī apliecina magnētisks spēks, kas mātes ķermeņa templim  piesaista radniecīgu dvēseli. Apziņas koncentrēšana uz fizisko līmeni piesaista jutekliskas dvēseles.

Hinduisma svētajos rakstos ir teikts, ka spermas un olšūnas savienošanās brīdī rodas dzīvības strāva, kas kalpo par durvīm, pa kurām ienākt dvēselei. Ja šo durvju vibrācijas rada tikai fiziska kaisle, augstākā līmeņa būtnes šīm durvīm netuvojas. Tās labāk nogaida nekā metas pārsteidzīgā reinkarnācijā nepiemērotā vietā. Ja vīri un sievas vēlas piesaistīt šūnu templim, ko viņi varētu radīt, svētu dvēseli, tad viņiem jāsadarbojas ne vien fiziskā, bet arī garīgā līmenī. Viņiem jāaicina pie sevis labas dvēseles.

Rotaļāšanās ar fiziskām kaislībām ir pielīdzināma neskaitāmo dzīves iepriecinājumu izšķērdēšanai. Taču īslaicīgs seksuāls kairinājums, ko rada fiziska saplūšana, nav salīdzināma ar svētlaimi, kas rodas, radošos impulsus virzot uz smadzenēm, lai pamodinātu garīgas un intelektuālas īpašības, piemēram, mīlestību, smalkjūtību, pacietību, līdzjūtību, neatlaidību, entuziasmu, līdzsvarotību un sapratni.

Saticību ģimenē nodrošina savstarpēja cieņa un tolerance pret otra laulātā uzskatiem. Precētiem ļaudīm nevajadzētu iebilst partnerim citu klātbūtnē un ķildoties savā starpā par sīkumiem, viņiem neklājas apspriest laulības problēmas ar citiem.

Otra cilvēka mīlestību nevar iegūt ar varu, to var tikai saņemt kā spontānu dāvanu. Mīlestība pieaug iecietības, piedošanas un uzticēšanās gaisotnē, bet greizsirdība to iznīcina. Mīlestība dzīvo, ja precētiem, kaut arī tuviem, tomēr paliek vieta pašiem sev, bet netaktiska familiaritāte to aizbiedē.

Laulātajiem jābūt savstarpēji uzticīgiem un jāmēģina vienam otru darīt laimīgu visos veidos. Garīgi orientētai sievai nav jāatraida materiālistiskais vīrs, nedz arī garīgam vīram jāpamet pasaulīgā dzīvesbiedre. Cik vien iespējams, laulātajiem jācenšas vienam otru pilnveidot un atbalstīt.

 

KĀ KONTROLĒT RADĪŠANAS INSTINKTU

Dzimumdziņa ir iedzimta dabiska vajadzība, nevis cilvēka netikums. Sabiedrība nosoda tos, kuri nespēj kontrolēt savu spēcīgo instinktu, bet nemāca to vadīt. Cilvēkiem nav jāiekļaujas instinkta vadībai. Pat ne mūžu ilgušas filozofijas vai medicīnas studijas nedos iespēju kontrolēt šo instinktu. Lūk, daži praktiski padomi paškontroles uzlabošanai.

1.Ēdiet maz vai neēdiet vispār gaļu, lietojiet uzturā vairāk svaigu dārzeņu, augļu, riekstu un gaļas aizstājēju.

2.Apzinieties,ka radīšanas dziņu var izmantot četros veidos.

  • To var šķērdēt seksam, novājināt organismu un izraisot slimības, kā arī psihisku un fizisku vājumu.
  • To var izmantot bērna fiziskai radīšanai.
  • Sublimācijas un transformācijas ceļā pārveidojot radīšanas enerģiju domu spēkā, tā spēj radīt arī „garīgus gudrības un talanta bērnus”. Prātu ar nodarbināt ar radošu darbu, piemēram, mākslu,  izgudrojumiem, literāro daiļradi vai biznesu, izvēloties sev visinteresantāko nodarbi. Tādā veidā radīšanas enerģija tiks novirzīta uz smadzenēm.
  • Radīšanas enerģiju var novirzīt arī uz sporta aktivitātēm vai smagu fizisku darbu.

3.Izmantojot apzināti kontrolētu elpošanu, radīšanas enerģiju no dzimumorgāniem var pacelt augšup līdz iegarenajām smadzenēm. Domās koncentrējieties uz reproduktīvo orgānu rajonu savā ķermenī. Dziļu un lēni ieelpojiet, iztēlojieties, ka elpa sākas no šīs zonas, ka ieelpā ceļat uz augšu lejup plūstošo dzīvības enerģiju. iedomājieties elpu ieplūstam no ģenitāliju apvidus, tad kāpjam augšup pa mugurkaulu līdz punktam starp uzacīm. Aizturiet elpu un domu šajā punktā un prātā skaitiet no 1-25 (vai vairāk), iztēlojoties, kā seksuālā enerģija ieplūst dzīvības spēka krātuvē, kas atrodas iegarenajās smadzenēs un punktā starp uzacīm. Pēc tam izelpojiet un atslābinieties, atbrīvojoties no seksuālā uzbudinājuma paliekām.

Visu atkārtojiet trīs reizes ar aizvērtām acīm, atslābināšanās laikā izjūtiet, kā fiziskā tieksme pamet jūsu ķermeni. Pēc šīs prakses nav ieteicams palikt vienam. Šī prakse ir aprakstīta svētajos Indijas rakstos.

IETEIKUMI PRECĒTIEM UN NEPRECĒTIEM ĻAUDĪM

1.Apzinieties prāta būtisko varu pār ķermeni. Pirmām kārtām jāatbrīvojas no nevēlamas miesaskārības domām, pārnesot uzmanību uz citām saistošām tēmām.

2.Nevēlama dzimumdziņa vispirms jākontrolē psiholoģiski, tad fizioloģiski. Tā jāsavalda gan no ārpuses, gan iekšpuses.

3.Izvairieties no visa, kas ar redzi, tausti un citām maņām stimulē seksuālo iekāri.

4.Neapspriediet erotiskas situācijas, nereaģējiet, ja kāds izstāsta nepieklājīgu anekdoti. Nerosiniet savu seksuālo iekāri ar nepiedienīgām domām.

5.Lai gūtu priekšstatu par dzimumorgānu fizioloģiju, lasiet attiecīgo medicīnisko literatūru.

6.Puišiem un meitenēm, vīriešiem un sievietēm savstarpēji jākontaktējas, nevis fizisku dziņu, bet gan tīru domu un garīgas draudzības vadītiem.

7.Precētiem partneriem ir ieteicams dejot tikai vienam ar otru.

8.Mērenība, apvienota ar pašdisciplīnu un pilnīgu dzimumtieksmes kontroli, atmodina garīgas apziņas spēkus. Tas ir patiesi viens no cildenākajiem tikumiem. Laulības nolūks ir dvēseļu garīga savienība, nevis baudkāra visatļautība.

9.Neprecētie, kuri ievēro stingru celibātu, sevī rada spēcīgu garīgu magnētismu, kas viņiem piesaista radniecīgu dvēseli, kad viņi izvēlas veidot ģimeni. Savukārt citiem neapvaldītā radīšanas instinkta dēļ var gadīties piesaistīt sev nepiemērotu partneri. Neveiksmīgā laulībā vai izlaidības dēļ zaudētu garīgo magnētismu var atjaunot ar Enerģijas kāpināšanas vingrinājumiem un meditāciju.

10.Neprecētie var apvienot dabisko seksualitāti un garīgumu un pārvērst to savas dvēseles spēkā, ja iemācās  pareizi meditēt un izmantot garīgo praksi savā intīmajā dzīvē. Viņi pat var atteikties no faktiskas laulības ar pretējā dzimuma pārstāvi, ja iemācās bagātināt savu sievišķo fizisko impulsu ar vīrišķo dvēseles spēku, kas mīt viņos.

Meklējot dzīvesdraugu, neprecētiem jauniešiem nevajadzētu paļauties tikai uz savām vēlmēm un prasībām, bet jāapspriežas ar vecākiem un it īpaši ar gudriem un intuitīvi redzīgiem padomdevējiem.

 

GARĪGA BĒRNA PIESAISTĪŠANA

Reiz precēts pāris teica, ka viņi gribētu garīgi orientētu bērnu. Es lūdzu par viņiem un pēc tam parādīju fotogrāfiju. Es teicu, ka šī dvēsele ir viņiem piemērota un, kā jutu, ir gatava jaunai pārdzimšanai uz Zemes.

„Meditējiet uz šo dvēseli,” es teicu, „un īpaši koncentrējieties uz acīm. Aiciniet viņu dzīvot kopā ar jums. Turklāt sešus mēnešus atsakieties no intīmās tuvības; atturība kāpinās jūsu garīgo magnētismu. Pēc tam, kad atkal varēsiet būt tuvi, iedomājiet par fotogrāfijā redzamo cilvēku. Domājiet arī par Dievu. Ja godprātīgi pildīsiet manus padomus, šī dvēsele piedzims jums. ”

Pāris godīgi pildīja manus ieteikumus, un pēc kāda laika viņu ģimenei tika piesaistīta un piedzima tieši šī dvēsele.

IEŅEMŠANA

Dvēsele ienāk ķermenī ieņemšanas brīdī. Kad savienojas spermatozoīds un olšūna, astrālajā pasaulē iemirdzas spoža gaisma. Pārdzimšanai gatavā dvēsele steidzas ieiet konkrētajā ķermenī, ja tās vibrācija saskan ar gaismas zibšņa vibrāciju. Reizēm sievietes ķermenī ienāk vienlaikus divas, trīs pat vairāk dvēseles – tad viņai piedzimst dvīņi, trīnīši vai pat vēl lielāks bērnu skaits.

Ir ļoti svarīgi, lai intīmas tuvības brīdī partneriem ir apgarota apziņa, jo gaismas zibsnis astrālajā pasaulē  atspoguļo pāra apziņas stāvokli, it sevišķi to, kāds šis stāvoklis bija seksuālās savienošanās laikā. 

Informācijas avots: "Garīgās attiecības", Paramhansa Yogananda. Zvaigzne ABC

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!