<< Visi raksti

Tas, kādu mēs pasauli redzam, ir svarīgāk par to, kāda tā īstenībā ir

0

981

Deivids Nimans @ 2016-09-15

Kādā stāvoklī ir mūsu pasaule? Vai tai klājas labi vai slikti? Par to nemitīgi strīdas gan zinātnieki, gan filosofi, gan šīspasaules varenie. Taču vienīgais mums nozīmīgais vērtējums pasaulei ir tas, ko paši tai piešķiram.

“Pilsētas pasaule” ir bezpeļņas organizācija, kas iepazīstina Ņujorkas pusaudžus ar dzejas mākslu. Sadarbībā ar šo organizāciju dzejnieki dodas uz skolām, lai lasītu savus dzejoļus un mudinātu skolēnus rakstīt pašiem. Skolēni arī paši piedalās dzejas semināros un strādā ar konsultantiem, turklāt daudzi no šiem konsultantiem paši savulaik ieinteresējušies par dzeju tieši saistībā ar “Pilsētas pasaules” atbalstu. Organizācijas rīkotajos dzejas festivālos piedalās simtiem dalībnieku.

Skolēni semināros apgūst dzejas teoriju, bet, kas ir vēl svarīgāk, viņi uzzina: dzejā nav citu likumu kā vien tie, ko mēs paši nosakām. “Mēs salaužam barjeras, kas mūsu pusaudžus šķir no dzejas pasaules. Skolā viņiem rodas priekšstats, ka dzejnieki - tie ir vīri, kas miruši vismaz pirms trīssimt gadiem. Taču mēs parādām, ka ikkatrai vietai un laikam ir sava poēzija. Dzejnieki mīt arī mūsu vidū,” stāsta Maikls, šīs programmas vadītājs.

Daudzi jaunie dzejnieki iesaistās dzejas pasākumos, kuros dzejoļu lasīšana kļūst par īstu dramatisku priekšnesumu. Jaunā dzejniece Maja, piemēram, raksta par rasu problēmām un dzīvi lielpilsētā.

“Tas attīsta dzīvei vajadzīgas iemaņas. Rakstīdama par savām ikdienas problēmām, Maja tām piešķir poētisku izteiksmi. Un viņa tās risina ar disciplīnu, savaldību un drosmi,” apliecina Maikls.

Foto:www.visionteaching.co.uk 

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!