<< Visi raksti

Uzvara par katru cenu nav nekāda uzvara

0

1044

Ph.Deivids Nīvens @ 2016-02-23

Cilvēka pūliņi vienmēr gūt panākumus, uzvarēt katrā strīdā, panākt, lai viss notiek pēc viņa prāta, ir garīga tuvredzība; noņemdamies ar nenozīmīgu domstarpību kārtošanu, viņš neredz savu nākotni un savas vēlmes perspektīvā.

Ki Su Pārks ir viens no Losandželosas izcilākajiem arhitektiem. Viņš izvirza sev visaugstākās prasības un tikpat prasīgs ir arī pret tiem, kuri strādā kopa ar viņu. Agrāk viņš bija pazīstams kā īsts darbinieku atlaišanas un kolēģu apvainošanas čempions; piemēram, viņš mēdza dot atpakaļ viņam iesniegtus dokumentus, pasvītrojis tajos atrastās gramatiskās kļūdas.

Pēc 1992. gada rasu nemieriem, kuros Losandželosa tika izdemolēta, Ki Su Pārka attieksme mainījās. Viņam uzticēja vadīt “Losandželosas atjaunotni” -projektu, kas paredzēja uzcelt jaunas ēkas nopostīto vietā un radīt apstākļus Losandželosas nabadzīgo rajonu ekonomikas attīstībai.

Šo uzdevumu veicot, būtiski mainījās Ki Su Pārka pasaules skatījums. “Agrāk es visu redzēju it kā vienīgi savām acīm un pēc tā arī spriedu. Tagad esmu sapratis, cik svarīga ir empātija - iejušanās citu ādā, sapratne par to, ka viņu skatījums var atšķirties,” saka Ki Su Pārks.

Ķeroties pie “Losandželosas atjaunotnes” projekta, Ki Su Pārkam piepeši vajadzēja sākt domāt plašos mērogos. Ir mainījušies arī viņa mērķi; agrāk viņam vienmēr vajadzēja panākt, lai tiktu realizētas viņa ieceres, tagad viņš dod ieguldījumu kopīga mērķa sasniegšanai. Un, kad Ki Su Pārks var uzsākt tādus darbus, kuros viņa arhitektonisko ieceru realizācija saskan ar visas pilsētas vajadzībām, “tad tas ir,” viņš saka, “tas ir brīnišķīgi!”

Vēlēšanās gūt uzvaru izpaužas divos dažādos veidos. Apmēram 60 % visu cilvēku (hiperkompetitīvie), kuriem ir tieksme uz sāncensību, jebkurā strīdā cenšas vienmēr uzvarēt neatkarīgi no tā, vai strīda objekts ir vai nav nozīmīgs. Pārējie 40 % cilvēku, kuriem ir tieksme uz sāncensību, ir orientēti pirmām kārtām uz sevi; viņi cenšas panākt sev labvēlīgu iznākumu, tomēr vienmēr patur prātā savas intereses, lai nākotnē varētu gūt vēl labākus panākumus. (Glaman, 1999)

Foto: www.urdesignmag.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!