<< Visi raksti

Veselīga dzīvesveida izvēle ir attieksmes jautājums

0

1088

Ph.Deivids Nīvens @ 2016-03-18

Kas atšķir cilvēkus ar veselīgiem ēšanas ieradumiem no cilvēkiem ar neveselīgiem ēšanas ieradumiem? Ne jau nu kādas īpašas spējas. Katram ir pa spēkam ēst veselīgu uzturu un izvairīties no neveselīgiem ieradumiem. Arī nekāda īpaša nosliece tā nav. Visi taču gribētu ēst pareizi un izskatīties skaisti! Izrādās, ka tas ir attieksmes jautājums. Lai tiešām ievērotu pareiza dzīvesveida noteikumus, vissvarīgākais ir ticība savām spējām tos ievērot.

2001. gada pavasari Sūzena, četrdesmit gadu veca sieviete un trīs bērnu māte, jutās sasniegusi robežu.

Gadiem ilgi viņa bija noņēmusies ar visādām diētām. Viņa jau bija pieradusi pie grūti aizpogājamām pogām un rāvējslēdzējiem, ko nevar dabūt ciet. Kas tad beidzot viņu tik ļoti satrieca, lai viņa saņemtos un tiktu vajā no septiņdesmit liekā svara mārciņām? Viņa vairs nevarēja lielveikalā nopirkt nevienu kleitu.

“Veikalos es vairs nespēju atrast neko tādu, ko varētu uzvilkt mugurā,” viņa stāsta. “Tad nu es vienudien apņēmos, ka tam jādara gals.

Svara zaudēšana ir tikai sākums. Grūtākais ir ēst veselīgi pēc tam, kad slaidumu vajag saglabāt. Tas nozīmē lielas pārmaiņas dzīvē. Pie vecajiem ieradumiem vairs nedrīkst atgriezties.”

Sūzena domā, ka lielākā daļa cilvēku jau sākumā ir pesimistiski noskaņoti. “Viņiem šķiet, ka tas būs par grūtu, ka viņi nespēs savu dzīvi pārkārtot. Taču es sapratu, ka to var darīt pamazām,” Sūzena stāsta. “Cilvēkam jāsaprot, ka viss dzīvē ir saistīts. Ja tev ir pareizā attieksme gan pret darbu, ko dari, gan ģimenes dzīvi, tu spēj arī pareizi izturēties pret savu veselību. Pareizu iemaņu apguvē tev veiksies tieši tāpat, kā veicas darbā un ģimenes dzīvē, un visā citā, ko tu dari.”


Pētot grupu sieviešu, kuras nesen bija dzemdējušas bērnu, ārsti konstatēja, ka veselīgiem ēšanas paradumiem un vingrošanai pēcdzemdību periodā ir saistība ne tik daudz ar sieviešu fizisko kondīciju vai ķermeņa svaru, cik ar attieksmi - pārliecību, ka viņām bfis pa spēkam gan vingrot, gan veselīgi ēst. (Cornell University, 2001)

Foto: vintage-frills.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!