<< Visi raksti

7 āsanas čakru līdzsvarošanai

0

2669

yogi.lv @ 2014-04-23

Kad čakra ir bloķēta , tad ir nepieciešams atbrīvot enerģiju jeb prānu caur kustību. Jogas poza ir lielisks veids, kā atbrīvot sastāvējušos enerģiju no ķermeņa, jo caur elpošanu un jogas āsanām iepludina ķermenī jaunu dzīvības enerģiju. 

Āsanas iesaka jogas skolotāju instruktore Sāra Valša

1. Čakra (Muladhara)

Virabhadrasana 1 jeb varonis 1 ir lieliska poza, kas savieno tevi ar zemi, dodot tev stabilu pamatu zem kājām. Saknes čakra atrodas mugurkaula pamatnē un šajā pozā gurni tiek pastiepti, atbrīvojot sastāvējušos enerģiju.

2. Čakra (Svadhisthana)

Baddha Konasana, ir piemērots veids kā balansēt otro čakru. Šī gurnu atvēršanas poza pievēršas iegurņa reģionam, kur šī čakra atrodas. Cirkšņa rajona pastiepšana palīdz atbrīvoties no spriedzes otrajā čakrā.  

3. Čakra (Manipura)

Navasana jeb laivas poza palīdz stimulēt trešo čakru. Šī poza aktivizē Manipuras uguni un savieno mūs ar mūsu iekšējo centru.

4. Čakra (Anahata)

Ustrasana jeb kamieļa poza atver mūsu sirds centru. Mēs bieži vien aizsargājam mūsu sirdi un aizveram to, lai pasargātu no ievainojumiem. Tas ierobežo mūsu pieredzi. Kad mēs atveram savu sirdi, mēs uzaicinām mīlestību mūsos un dodam to citiem, balansējot Anahatu.  

5. Čakra (Vishudha)

Matsyasna jeb zivs poza atbrīvo kakla čakru. Stiepjot mūsu kaklu mēs palīdzam sev brīvāk paust savu viedokli un izteikt sevi.  

6. Čakra (Adžna)

Bērna pozā mūsu trešā acs saskaras ar grīdu, stimulējot mūsu intuīcijas centru. Fiziski aktivizējot un koncentrējoties uz Adžna mēs esam spējīgi piekļūt savai iekšējai gudrībai. Tu vari palikt zem trešās acs arī savu dūri, lai palielinātu stimulāciju.

7. Čakra (Sahasrara)

Sirsasana jeb galvasstāja aktivizē kroņa čakru, radot spiedienu uz galvas virsu. Septītā čakra ir vārti uz universālo apziņu. Kad tā tiek stimulēta mēs varam savienoties paši ar sevi.

Raksta pirmavots un foto: mindbodygreen.com, galvenais foto:topinspired.com

 

Fotogalerija

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!