<< Visi raksti

10 iemesli, kādēļ izvēlēties privātās jogas nodarbības

0

2340

Ališa Alvīne Raituma @ 2014-06-29

 Mūsdienas joga ir kļuvusi arvien pieejamāka katram. Joga tiek pasniegta gan lielās grupās fitnesa klubos, gan privātas nodarbības. Ko izvēlēties? Varam apjukt... Tāpēc piedāvājam  10  priekšrocības privātām jogas nodarbībām salīdzinājumā ar nodarbībām grupā.

 

1.STABILS PAMATS

 Lielisks veids kā sākt jogot. Tā ir droša nodarbība, kuras laikā tiek pildītas āsanas, kuras piemērotas tieši Tev, kā iesācējam. Tādejādi neko nesasteidzot, nepārslogot sevi. Tā ir iespēja izbaudīt savu pirmo jogas nodarbību, nevis raizēties par to, ka es varbūt nespēju izpildīt kaut ko.

 

2.PIELĀGOTĪBA

Privāta nodarbība ir iespēja arī individuāla jogas plāna izveidei kādām konkrētam mērķim -  piemēram, svara samazināšanai, lokanības palielināšanai, koncentrēšanās spēju uzlabošanai, stresa samazināšanai, jogai pret galvassāpēm u.c.

3.ĒRTUMS

Ērtums  - ne vienmēr jogas nodarbības notiek mums ērtos laikos. Tā ir iespējam būt pašam sava laika plānotājam, izvēloties jogas nodarbību sev ērtā laikā.

4.DROŠĪBA

Āsanas, kuras redzam grāmatās un dažādos video par jogu, ne vienmēr ir piemērotas visiem. Cilvēkiem ir dažādas veselību vēstures, un to ir svarīgi ņemt vērā. Piemēram, ja cilvēkiem ir bijušas kakla traumas vai muguras - tad daudzas āsanas viņš nedrīkst pildīt un ir svarīgi zināt, kuras tās ir, lai sevi vēl vairāk nesatraumētu.  Tieši tāpēc jogu iesaka pildīt sertificētu pasniedzēju vadībā.

5.REHABILITĀCIJA

Pēc traumām, slimībām joga var lieliski uzlabot, veicināt atveseļošanos. Privāta nodarbība ir iespēja noskaidrot, kādas āsanas ir vēlamas konkrētā cilvēka veselības uzlabošanai, tā ir iespēja pildīt tieši šīs āsanas sertificēta pasniedzēja uzraudzībā. Dažkārt cilvēki pēc traumām baidās paši pildīt kādus vingrinājumus, lai sevi nesavainotu, šādas nodarbības ir lielisks veids kā cilvēks var sākt pats vingrot.

6.INDIVIDUĀLA PIEEJA

Personīga pieeja arī āsanu izpildes laikā, korekciju saņemšana pat iespējams pie katras āsanas, lai katra āsana būtu veiksmīgi izpildīta un nestu vislabāko efektivitāti. Kā arī āsanas ar variācijām, piemērotākas, tieši konkrētam cilvēkam.

7.PRIVĀTUMS

Samazina bailes, nedrošību, kura varētu būt iesācējiem. Iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus un rast atbildes uz privātiem jautājumiem.

8.VIDE

Ne katrs vēlas nodarboties ar jogu fitnesa zālēs vai lielās grupās. Tā ir iespēja jogot mierīgākā gaisotnē. Tā pat ir iespēja  saņemt jogas nodarbību savās mājas vai ofisā, parkā vai jebkurā sev izvēlētā vietā.

9.MIERS

Lielās jogas grupās cilvēkiem reizēm nav gatavi, vai rod grūtības izjust meditatīvu pieredzi. Dažkārt meditācija jogas nodarbības grupās netiek iekļauta. Privātas nodarbības - mierīgā, meditatīvā gaisotnē. Pasniedzējs var palīdzēt apmācīt meditācijā, koncentrēšanās vingrinājumos. Tā ir iespēja iemācīties meditāciju pamatus, meditējot kopā ar jogas pasniedzēju.

10.IZAUGSME

Iespēja dziļāk apgūt jogas filozofiju, jo joga nav tikai āsanas. Tas ir darbs ar sevi, dzīves māksla dzīvesveids, ceļš. Tā nav tikai vingrošana uz paklājiņa, bet tieši caur jogas āsanām, mēs varam ieraudzīt to, ka ārējā pasaule ir mūsu iekšējās pasaules atspulgs. Un iemācīties strādāt abos virzienos. Tā ir iespēja praktizēt elpošanas vingrinājumus un arī caur tiem, caur elpo piedzīvot dziļāku pieredzi, cik viss patiesībā ir saistīts.

Autore: Sertificēta jogas pasniedzēja Ališa Alvīne Raituma, vairāk par autori alishayoga.com , un FB

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!