<< Visi raksti

10 veidi kā iegūt vislielāko labumu no jogas nodarbībām

0

2141

Emma Griffiths @ 2015-02-02

Bieži vien uzsākot jauno gadu, mēs apņemamies dzīvot veselīgāku dzīvi, izvēlēties labāku pārtiku, apmeklēt jogas nodarbībās un vairāk laika pavadīt svaigā gaisā. Lai cik liela nebūtu mūsu apņemšanās, parasti pirmā mēneša laikā, mūsu entuziasms sāk izbalēt. Ko darīt, lai mūsu apņemšanās jogot būtu noturīga?

1.ATRODI SEV VISPIEMĒROTĀKĀS JOGAS NODARBĪBAS

Ja tu esi jogas ceļa sākumā, tad bieži vien pirmā jogas nodarbība tevi nevis satuvina ar jogu, bet attālina. Nemetiet plinti krūmos, ja pirmais iespaids nav tāds, kādu biji gaidījis. Pastāv ļoti daudz dažādu jogas veidu, un kāds no tiem noteikti būs tev piemērots.  Tāpat, ja atgriezies jogā pēc ilgāka pārtraukuma un nesajūti iedvesmu no tās, tad iespējams, ir pienācis laiks pārmaiņām.  Reizēm mums šķiet, ka tās ir beigas ceļa galā, taču patiesībā ir tikai jānogriežas uz citu pusi. Nepadodies! Turpini meklēt!

2. TURPINI IET PAT JA NESANĀK

Daudzi ir pārsteigti par to, cik izaicinoša var būt joga, gan fiziski gan mentāli. Varbūt mums ir grūti saprast skolotāja lietoto terminoloģiju, vai noturēt un izpildīt pozas. Jā, nav patīkami pirmajā nodarbībā atklāt, ka neatšķir suņa pozu no laimīgā mazuļa pozas, bet ir pieejama jogas literatūra arī latviski un tu vari to pastudēt, lai nākamajā nodarbībā jau justos daudz pārliecinātāk. Nedaudz zināšanas ļaus tev atgriezties nodarbībās.

Ja nespēj izpildīt kādu pozu, tad runā ar savu jogas skolotāju, jo katru pozu ir iespējams modificēt un pielāgot katra individuālajām prasībām. Tāpēc ir svarīgi runāt un jautāt.

3.ATSTĀJ SAVU EGO PIE DURVĪM

Joga studija patiešām nav vieta, kur izrādīt un kultivēt savu ego, lai gan reizēm tieši tas notiek jogas nodarbībās. Esi pazemīgs.  Lieto palīglīdzekļus, ja nepieciešams, blokus, jostas un pat sienu. Nekautrējies tos izmantot, jo tie palīdz tev ieņemt pozu un gūt lielāku labumu no tās.

4. AIZ DURVĪM ATSTĀJ ARĪ NOSODĪJUMUS

Lai cik grūti tas būtu, mēģini koncentrēties vien un savu personisko praksi, jo joga ir intīms process, lai arī nereti tiek veikts grupā. Katra persona jogas nodarbībā ir citādāka, ar savām stiprajām un vājajām pusēm, ar savu stāstu, problēmām un iemesliem atrasties šeit. Mums katram ir savas formas un izmērs, tāpēc nesalīdzini sevi ar citiem.

5.CIENI SAVU SKOLOTĀJU. IEKLAUSIES KATRĀ VIŅA VĀRDĀ

Ieklausies tajā, ko saka tavs skolotājs, viņš ir tur, lai tev palīdzētu. Neimprovizē un neignorē viņa ieteikumus. 

6.IESKATIES SPOGULĪ, BET NESALĪDZINI SEVI AR CITIEM

Ne visas jogas nodarbības notiek spoguļotās studijās, taču reizēm ir labi ieskatīties spogulī, lai zinātu, ka veic pozu pareizi un atcerēties to sajūtu, kura rodas pareizā pozas novietojumā. Kad esi pārliecinājies, ka veic pozu pareizi, aizmirsti par spoguli un koncentrējies uz sajūtām. Pēc tam, tev spogulis vairs nebūs nepieciešams, jo ķermenis atcerēsies pats, kas tam jādara.

7. NENONIECINI MAIGO JOGU

Reizēm atrast dinamisku jogas nodarbību nav tik viegli, īpaši laukos un prom no lielajām pilsētām. Pat, ja vienīgā jogas nodarbība, kas tev pieejama notiek vietējā kultūras namā vai draudzes ēkā, izmanto to. Dod sev šo iespēju. Protams, tu vari būt nepacietīgs vēlmē apgūt skorpiona pozu vai siseņa pozu, bet esi atvērts visam kas notiek un iedvesmojies no saviem skolotājiem.

8.KĀP VIRSŪ UZ JOGAS PAKLĀJIŅA PAT TAD,JA ĪSTI NEGRIBAS

Protams ir svarīgi ieklausīties ķermenī, taču teiciens, ka ir nepieciešama tikai viena jogas nodarbība, lai iegūtu labu noskaņojumu ir reāls pamats.  Neviens no cilvēkiem, kas apmeklējis jogas nodarbību, pēc tam to nav nožēlojis! Ja nepieciešams pielāgo pozas sev, bet esi klātesošs un tu gūsi labumu sev.

9.NEKAVĒ

Ja tu dodies uz nodarbību, tad cieni citus un ierodies laikā. Tas ir svarīgi, lai tu spētu pilnvērtīgi iesaistīties nodarbībā. Ja tu regulāri nokavē, tad iespējams, tev jāpadomā par laika plānošanu vai jāizvēlas citi jogas nodarbību laiki.

10. NEIGNORĒ ŠAVĀSANU

Šī beigu poza ir viena no vissvarīgākajām pozām tavā praksē. Ja tev ir jāsteidzas un jādodas prom no nodarbības ātrāk, tad varbūt labāk neapmeklē nodarbību nemaz vai pavingro mājās. Šavāsana ir ļoti svarīga, tāpēc neizlaidiet to un neskrieniet prom no nodarbības pirms tā patiešām beidzās.

Jaunas apņemšanās ne vienmēr ir vieglas, bet tiklīdz tu sapratīsi kā apņemšanās regulāri jogot, spēj mainīt tavu dzīvi, tā vairs nebūs tikai kārtējais punkts darāmo darbu listē. Kad tu sajutīsi jogas burvību, tad joga kļūs par neatņemamu tavas dzīves sastāvdaļu. 

Avots: doyouyoga.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!