<< Visi raksti

5 soļi uz Nirvānu – šeit un tagad

0

1647

yogi.lv @ 2014-12-30

Kā iemācīties būt šodienā? Šeit un tagad? „Skaldi malku, nes ūdeni” – saka mums sena dzen gudrība. Acīmredzot būt šeit un tagad, tas nozīmē to, ka tu nenes ūdenī tajā brīdī, kad skaldi malku. Cilvēki nebūt nav būtnes, kas spēj veikt vairākas lietas vienlaicīgi. Lielākā daļa no mums spēj veikt tikai vienu uzdevumu katrā konkrētajā brīdī. Ja mēs ar visu sirdi un prātu iesaistāmies darbībā šeit un tagad, tad dzīve nepaskries mums garām.

Jogas meistars Maikls Dž. Fromika piedāvā mums 5 vienkāršus soļus, lai atgrieztu sevi tagadnes brīdī.

ELPOJIET

Elpošana ir viena no pastāvīgām lietām mūsu dzīvē. Mēs elpojam nepārtraukti.  Sajūtiet,  kā virzās gaisa plūsma Jūsos iekšā. Elpot vajag caur degunu, jo elpošana caur muti palielina sirds ritmu un var radīt trauksmes sajūtu.  Elpošana caur muti rada mieru. Koncentrējiet savu uzmanību uz izelpu, iesaka mums viena no Budistu meditācijas tradīcijām (Terevāda). Izelpas brīdī nekas nenotiek, viss liekais pārstāj eksistēt, jūs atpūšaties. Tāpēc, kad elpojiet, pievērsiet lielāku uzmanību izelpai.

PAJAUTĀJIET SEV: „KO ES ŠOBRĪD DARU?”

Visticamāk, šobrīd Jūs mēģināt lasīt. Taču, kur patiesībā ir Jūsu domas? Pie kā vai kur ir piesietas Jūsu domas? Ko dara Jūsu rokas un kājas? Ja Jūs šobrīd gribat lasīt, tad vienkārši lasiet. Mums ir tik daudz rūpju, bērni, vecāki, viņu vajadzības un vēlmes. Nav brīnums, ka tagadnes mirklis paskrien mums garām.

ESIET LIECINIEKI

Būt par liecinieku nozīmē novērot un apzināties, kas ar Jums notiek katrā mirklī.  Vērojiet, nosauciet to vārdā un attālinieties no tā, tad Jūs varēsiet atlaist to, kas jau kļuvis par pagātni. Prātam nav jāapstājas pie viena objekta, citādi viņš nokļūs šī viena objekta slazdā. Respektīvi, šī viena šaurā uzskata slazdā par pasaules kārtību, cilvēku, notikumu utt.  Mūsu prātam ir jāplūst kā elpai, lai mēs varam palikt tagadnē, lai mēs neiesprūstu pagātnes slazdos un neciestu no raizēm par pagātni un gaidām par nākotni.

ATLAIDIET VISU PĀRĒJO

Kad Jūsos dzīvo liecinieka apziņa un viņa ir vērsta uz tagadni, atlaidiet visu to, kas neattiecas uz šo brīdi. Vienkārši esiet šeit un tagad. Šodien Nirvānas izpratne bieži tiek interpretēta kā augstākās svētlaimes un miera sasniegšana.  Taču, tas ir tikai Nirvānas rezultāts. Pats vārds no tulkojuma nozīmē „nepieķeršanās” vai „atlaišana”.  Tieši atlaišana, atbrīvošanās atnes brīvības sajūtu, mieru un svētlaimi. Ceļojiet pa dzīvi viegli, neņemiet uz klāja līdzi to, kas Jums šobrīd nav vajadzīgs.

ATKAL ELPOJIET

Kad pasaule un domas atkal sāk jukt kopā un atraut Jūs no tagadnes mirkļa, atgriezieties atpakaļ pie apzinātas elpošanas. Ieelpojiet, izelpojiet un ar izelpu atbrīvojieties no nožēlas par pagātni un raizēm par nākotni. Patstāvīga apzināta elpošana palīdz palikt tagadnes mirklī.

Būšana šeit un tagad ir meditācija caur rīcību – elpošana, apzināšanās, novērošana, atlaišana, elpošana. Šis ir vienkāršu darbību cikls, kas spēj izmainīt Jūsu dzīves kvalitāti.

Avots: Econet.ru 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!