<< Visi raksti

7 jogas mīti, kas attur cilvēkus no jogas

0

1790

Kaisa Kapanen @ 2015-06-24

Lai arī joga kļūst arvien populārāka, joprojām eksistē maldīgi uzskati par šo zinātni, kas lielu daļu cilvēku attur no šīs brīnišķīgās prakses.

 

 

 

 

1.ĪSTS JOGS IR TAS, KAS SPĒJ VEIKT ADVANCĒTAS ĀSANAS

Joga nav tikai fiziskās pozas vai vingrojumi. Patiesībā Hatha Yoga Pradipika aprakstīja tikai pavisam nedaudz jogas āsanu, lielākoties sēdus pozas.  Āsanu prakse ir tikai viena maza daļiņa no 8 pakāpju jogas ceļa, un nav tā, ka kāda poza būtu labāka vai advancētāka par citām. Advancēts jogas praktiķis zina, kas ir labākais viņa ķermenim un praktizē, izejot no tā.

2.JOGA IR DOMĀTA TIKAI JAUNAJIEM

Viens no maniem jogas skolotājiem ir 70 gadu vecs, un es neesmu citos redzējusi tik lielu spēku un grāciju. Pavisam nesen mana tante, kurai ir 65, sāka ar mani apspriest suņa pozu ar galvu uz leju. Izrādās viņa ir sākusi apmeklēt jogas nodarbības, un jūtas daudz labāk. Joga ir visiem vecumiem, un tā palīdz mums novecot ar spēku un lokanību. Nav svarīgi, kāds ir jūsu vecums, atrodiet nodarbības, kas atbilst jūsu vajadzībām un izbaudiet savu ķermeni.

3.JOGI NEDRĪKST NODARBOTIES AR SEKSU

Ja tā būtu taisnība, tad jogas klases nebūtu tik pilnas. Lai gan atturēšanās no seksa (Brahmačarja jeb celibāts) var sniegt garīgu labumu tiem, kas to ievēro, tas nav domāts visiem.  Celibāts atbrīvo enerģiju, kuru veltīt savai garīgai praksi un atbrīvo mūs no iesaistīšanās seksuālās spēlēs un ego uzpūšanas. Taču mēs varam daudz ko mācīties no šī, bez celibāta ievērošanas. Taisnība, mēs varam nodarīt sev pāri, izšķērdējot savu seksuālo enerģiju, kad neesam pārliecināti par savas rīcības motivāciju, daudz kas var noiet šķērsām un mēs varam sāpināt ne tikai sevi, bet arī citus.  Bet, kad mēs ļaujam seksuālai enerģijai uzplaukt vislabākajā veidā, lai tā kalpotu par divu mīlošu cilvēku savienības izpausmi, nekas nevar noiet šķērsām un tas maz ietekmē mūsu garīgo ceļojumu.
 
4.JOGI NEĒD GAĻU

Ahims jeb nevardarbība ir pirmā no jamām. Pirmais posms 8 pakāpju ceļā.  Vai ir nepareizi izbaudīt jogas klasi, pēc kuras tu apēdīsi sviestmaizi ar šķiņķi vai tunci? Jāpiekrīt, taisnība vien ir, gaļa reti kad ir radīta bez vardarbības, bet tas nenozīmē, ka, lai nodarbotos ar jogu, tev ir pilnībā jāatsakās no gaļas. Daudz svarīgāk ir būt apzinātam par to kādā vidē mēs dzīvojam, no kurienes nāk mūsu ēdiens un mūsu ietekme un rīcības sekas pret citām dzīvām būtnēm uz šīs planētas. Atkal, vislabākais veids, kā atrast savu ceļu, ir apzināties savas izvēles un motīvus, mazliet papētīt un sekot savam ceļam. Uzticies sev.

5.KAD TU MEDITĒ, KLUSUMAM PRĀTĀ IR JĀNOTIEK AUTOMĀTISKI

Meditācija nenozīmē prāta apklusināšanu, jo tajā vienmēr būs domas un dunoņa.  Mums ir jāiemācās ļaut domām iet un nākt. Ar meditāciju, mēs iemācamies nepieķerties murdoņai mūsu prātos un mēs varam atrast vietu ārpus savām domām un jūtām.  Prāts ir kā muskulis, ar katru reizi , kad to trenē, tas kļūst spēcīgāks. Tāpēc nepievērs uzmanību tam, kā tas jūtas pirmajā meditācijas reizē, jo vairāk tu mēģināsi, jo labāk kļūs.

6.JOGI IR ULTRA GARĪGI

Tikai tāpēc vien, ka tu māci vai praktizē jogu, nenozīmē, ka tev ir jāizmirst sava cilvēciskā forma un dienas jāpavada levitējot. Mums visiem ir savas robežas un mūsu ego reizēm iegūst labāko no mums. Joga iedod mums instrumentus, lai varam tikt galā ar sevi un pieņemt, ka būt cilvēkam nozīmē būt krāsainam, laimīgam utt.  mums nevajadzētu salīdzināt sevi ar kaut ko nesasniedzamu, kā piemēram  iedomāties, ka spēsim pilnībā atbrīvoties no negatīvajām domām.  Tā vietā, pamēģini pasekot līdzi, kā jūties nākamajā reizē, kad kļūsti dusmīgs vai greizsirdīgs. Varbūt šīs jūtas nav vairs tiks spēcīgas vai ātrāk pāriet? Iespējams, ka agrāk šīs jūtas tevi nomocīja visu dienu, bet tagad vien 10 minūtes.

7.JOGA IR SIEVIEŠU LIETA

Joga iemāca mums atrast savienību starp prātu un ķermeni, tāpat kā starp mūsu individuālo es un visumu. Tā nav darbība, kas būtu piesaistīta kādam dzimumam.  Tikai tāpēc, ka vairums jogas praktizētāju šodien ir sievietes, nenozīmē, ka tā ir sieviešu padarīšana. Ja tava fiziskā veselība un mobilitāte tev ir svarīgs aspekts, un tu gribi atrast vienotības sajūtu, joga ir tev piemērota. 

Avots: http://www.doyouyoga.com/7-yoga-myths-uncovered-61178/

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!