<< Visi raksti

7 lietas, ko man iemācīja joga un kas izmainīja visu manu dzīvi

0

2377

yogi.lv @ 2014-07-09

Dani Shirtcliff –ir studējusi un praktizē jogu nu jau vairāk kā desmit gadus. Pēdējos trīs no tiem ļoti intensīvi. Viņas jogas nodarbībās apvienojas Vinyasa, Ajengāra un Anusara jogas stili. Šobrīd viņa iziet 200 stundu jogas skolotāju apmācības programmu un pēdējos gadus viņa ir apguvusi fotogrāfijas mākslu un jogu Spānijā.

 

„Es joprojām atceros dažas no savām pirmajām jogas nodarbībām, kuras varu nodēvēt par gana briesmīgām. Kad es veicu noliecienu uz priekšu, manas rokas knapi aizstiepās līdz ceļiem. Es biju nikna un vīlusies un nesapratu kā es varu kaut ko darīt ar prieku, nesasniedzot šajā procesā perfekciju. Es biju tik ļoti pārņemta ar savu prātu, ka nepratu ieklausīties savā ķermenī. Taču pēc dažiem gadiem, es pārskatīju savu jogas praksi un pateicoties dažiem lieliskiem jogas skolotājiem, es atradu savu elpu.”

 

Lūk, 7 lietas, ka viņai iemācīja joga un kas patiesībā izmainīja visu viņas dzīvi un skatījumu uz lietām.

 

1. PACIETĪBA

Tā ļoti ietekmēja uz manu dzīvi. Elpošana un pozu turēšana ilgu laika periodu iemācīja man,  cik ilgi mums ir jāapstājas un jāiepauzē pirms rīkojamies jebkurā situācijā.

2. LĪDZJŪTĪBA

Es atceros to dienu, kad es biju telpā un visi aplaudēja. Es nesapratu, kas notiek, es biju sakoncentrējusies pilnībā uz to, lai ieņemtu nākamo pozu. Taču pēkšņi, visi šie svešinieki bija mans atbalsts: “Tu to vari!”, viņi teica “Tu jau gandrīz esi pozā”. Un pēkšņi visi šie uzmundrinājuma vārdi iedvesmoja mani veikt galvasstāju.

3. SPĒKS

Es nekad nedomāju, ka es varēšu veikt visas tās pozas, kuras es mierīgi pildu šodien. Sirds čakra māca mums gribasspēku, kas lika man katru dienu praktizēt un virzīties tālāk; vienmēr mēģināt. Tas, ko saka meistari ir taisnība: pats ceļojums jogā ir daudz svarīgāks par pašu pozu.

4. KLUSUMS

Es vienmēr esmu bijusi pļāpa. Pirmos mēnešus es pat neaizvēru acis šavāsanā. Es vienkārši nespēju būt mierā. Taču tajā brīdī, kad es ļāvu ķermenim nevis prātam noteikt to, ko darīt, pozas sāka kļūt ļoti dabiskas. Es klausījos savā ķermenī.  Kāds gudrs skolotājs man reiz teica “tavs ķermenis ir tava bibliotēka”. Tas ir tiesa. Un ja tu nezini, kura kājas daļa, iekšējā vai ārējā ir jāsagriež, tad sagriez pamīšus abas un ieklausies savā ķermenī. Tas izklausās ļoti vienkārši, bet patiesībā tas prasa ļoti lielu koncentrēšanos un mierīgu prāta stāvokli.

5. ATLAID!

Es atnācu uz jogu bez nekā. Es tikko biju atgriezusies no krustu šķērsu braukāšanas pa ASV un gulēju uz piepūšamā matrača. Taču mana galva bija pilna ar domām un atmiņām no pagātnes; es dzīvoju notikumos, kuri bija pāris gadus veci. Es ļāvu tiem noteikt, kas es esmu. Savu būtību. Pēc simtiem noliecienu uz aizmuguri  un citām ievainojamām pozām, es ļāvu domām un jūtām plūst brīvi no manis. Tagad es spēju vienkārši izbaudīt notiekošo, būt klātesoša ik mirkli.

6. DZĪVOT TAGADNĒ

Es pat nevaru izstāstīt, cik ļoti es biju sakoncentrējusies uz nākotni. Vai man būs māja? Nauda? Labi apmaksāts darbs? Arī jogā es biju tik ļoti  sakoncentrējusies uz pozu, ka nespēju to ieņemt. Tu nevari dzīvot pagātnē, jo tā ir garām, un tu nevari dzīvot nākotnē, jo tā var arī nepienākt. Tāpēc, zini, ko – vienīgā iespēja ir tieši tagad un te! Dzīvo šodienā! Es sāku koncentrēties nevis uz pozu kādu tai jābūt ideālā variantā, bet uz to, ko es spēju izdarīt šodien.

7. NEPIEĶERŠANĀS

Visskaistākā lieta jogā ir tas, ka esi nepieciešams tikai tu pats.  Iespējams, tev nav vajadzīgs pat jogas paklājiņš. Man balansa pozas ir daudz vieglāk veikt uz koka grīdas. Lielākoties es jogu veicu pludmalē. Es esmu iemācījusies atbrīvoties no tik daudziem priekšmetiem, kuri man dzīvē nav nepieciešami, tāpat arī ar negatīvām attiecībām. Ja tās vairs nekalpo tev, tās tikai dara tev pāri.

Ja tu esi jogas prakses sākumā vai kaut kur pa vidu un tu sāc justies tāpat kā es jutos – skumja, garlaikota vai gribi mest visam ar roku, vienkārši atceries –ir jāturpina praktizēt. Es ticu, ka universs dod tev atpakaļ to, ko tu palaid kosmosā un, ja tu sūti tajā mīlestību un pacietību, tad tas ir tas, ko tu saņemsi atpakaļ.  Ieklausies savā ķermenī un atceries, ka perfekta poza nav jogas pašmērķis.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!