<< Visi raksti

Dzīvojot jogas plūsmā

0

1955

yogi.lv @ 2014-08-15

Pēdējo simts gadu laikā joga ir attīstījusies tā, lai to spētu izmantot arī Rietumos dzīvojošie cilvēki. Joga balstās uz 5000 gadu veciem principiem, kas ir pamatā katrai jogas nodarbībai arī mūsdienās.

 

 

 

Jogas plūsmas filozofijā katra jogas nodarbība ir kā deja –pozu nepārtraukta, secīga mainība, ko kontrolē ieelpa un izelpa. Pārejot no vienas pozas nākamajā, plūsma liek koordinēt ķermeni, elpošanu, attieksmi. Jogas plūsmas filozofija atspoguļo arī dabas ciklus. Tas ir radošs veids, kā attīstīt jutību pret savas enerģijas dabiskajiem ritmiem. Kad tu ieklausies savā ķermenī, tas tev pateiks, ko tam vajag –atpūtu, vingrinājumus, pārtiku vai palutināšanu. Plūsma attīsta intuīciju, un tu kļūsti vērīga pret savu uzvedību un ieradumiem.

TRĪSDAĻĪGĀ HARMONIJA: PPRĀTA, ĶERMEŅA UN GARA SAIKNE

Ar jogas palīdzību prāts, ķermenis un gars tiek cieši savienoti. Elpošanas vingrinājumi palīdz vadīt fizisko enerģiju un attīstīt koncentrēšanos. Regulāras jogas nodarbības ir labas veselības pamatā un attīsta pašdisciplīnu. Meditācija veicina rāmu, mierpilnu attieksmi un pašapzināšanos. Kad prāts, ķermenis un gars ir līdzsvarā, tu esi pilnīgā harmonijā ar sevi. Tu esi sasniegusi „plūsmas” stāvokli.

JOGAS PRAKSE, NEVIS PERFEKTĀ JOGA

Ar jogu var nodarboties, neuztraucoties par perfektu izpildi. Reizēm tu izpildīsi sarežģītas jogas pozas graciozi un ar pārliecību. Savukārt, citreiz tev būs grūtības nostāties tajā pašā pozā. Negaidi, ka spēsi izpildīt jogas pozas katru reizi, kad nostāsies uz sava jogas paklājiņa. Joga ir tas, kā tu jūties pozā, nevis kā tu tajā izskaties. Neatkarīgi no tā, vai esi iesācēja vai pieredzējusi jogas skolniece, neviens nekad jogā nesasniedz pilnību, jo vienmēr ir vēl kaut kas, ko mēs par sevi varam uzzināt. Katra jogas nodarbība ir pašizziņas prakse. Tāpēc arī tā tiek saukta par praksi.

Foto: webbassena.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!