<< Visi raksti

Enerģija, ķermenis un prāts

0

1726

Yogi.lv @ 2014-03-25

Cilvēki ir inkarnētas būtnes -citiem vārdiem sakot- mēs esam būtnes, kas dzīvo ķermeņos. Mēs neesam tikai mūsu ķermeņi, taču mēs kā dzīvi cilvēki neesam no tiem nošķirami. Iespējams, ka pēc šo mirstīgo ietvaru nomešanas seko cita, neķermeniska dzīve. Tomēr cilvēki ir miesīgi, un tā ir vienkāršākā dzīves pamatatziņa.

Kāda neprātīga iemesla dēļ inkarnācijas vienkāršība daudziem nav saprotama. Vai varbūt tieši šī pilnīgā nespēja izlauzties no ķermeņa ierobežojuma daudzus ieved nopietnā noliegumā. Daži „garīgie” cilvēki uzstāj, ka ķermenis ir maznozīmīgs. Viņi noņem uzsvaru no ķermeņa, reizēm to uzlūkojot kā rupju šķērsli cēlu mērķu ceļā un koncentrējot savu uzmanību uz gara attīstīšanu no prāta skatupunkta. Tomēr viņi tā rīkojas, atrodoties ķermenī. Interesanti, kāda būtu viņa pieredze, ja viņiem nebūtu ķermeņa? Kas to zina, varbūt triljoniem bezķermenisku dvēseļu nepacietīgi gaida uz ķermeņiem, sastājušies kādā kosmiskā rindā, un nevar sagaidīt savu kārtu inkarnēties.

Otra tās pašas monētas puse ir redukcionisti – cilvēki, kuri paziņo, ka mēs esam tikai mūsu ķermeņi, nekas vairāk kā sarežģīts asiņu, ādas, kaulu un matu salikums. Redukcionisti pilnīgi ignorē apziņu, jo tā nav paliekama zem mikroskopa. Taču daudz ko, piemēram, idejas, emocijas, mīlestību un gudrību, nevar pētīt ar mikroskopu. Vai tas nozīmē, ka tās neeksistē? Protams, ne! Kas gan mēs tādi esam, lai pieņemtu, ka tikai cilvēku radītie diagnostikas instrumenti spēj noteikt, kas ir īsts un kas- ne. Tas ir neprātīgs uzskats!

Starp šīm abām nožēlojami muļķīgajām galējībām pastāv realitāte, kas mūs veido nedalāmi savērpti gan ķermenis, gan prāts. Tieši šīs vienkāršās sapratnes garā mēs varam runāt par cilvēka enerģijas sistēmu. Cilvēka enerģijas sistēma ir ķermeņa/prāta enerģētiskais substrāts. Tā ir sistēma sistēmā, tā nav fiziska, kaut arī tikpat īsta kā mūsu orgāni, locekļi un seja. Cilvēka enerģijas sistēma pēc uzbūves un funkcijas ir līdzīga nervu sistēmai, jo tā sniedzas cauri visam ķermenim un tai ir galvenie un pakārtotie kanāli. Galvenās nervu saskares vietas ķermenī sauc par pinumiem; to ekvivalents cilvēka enerģijas ķermenī ir čakras- koncentrēta spēka centri. Ja nervu sistēma vada impulsu triljonus, lai ķermenis darbotos pareizi, tad cilvēka enerģijas sistēma ir saite starp universālo visa prāta avotu un cilvēka ķermeni.  Atšķirībā no nervu sistēmas cilvēka enerģijas sistēma sniedzas ārpus fiziskā ķermeņa robežām. Aura, ķermeņa enerģētiskais ietvars, kuru daži cilvēki spēj saskatīt, ir šīs sistēmas daļa.

Cilvēka enerģijas sistēma ir enerģijas tīlkājs, kas caurvij visu ķermeni. Tā ir sistēma, kas stiprina ķermeni, aktivizē un uzmundrina prātu, veidojot ķermeņa enerģētisko pamatu. Caur šo tīklu plūst visa dzīvības enerģija.

Kaut arī cilvēka enerģijas sistēma darbojas nepārtraukti, nodrošinot saikni ar visas dzīvības un prāta avotu, tomēr lai to apzināti sajustu, mums tā teikt, jāpalielina spriegums. Tas ir jogas, taiči un citu meditācijas veidu uzdevums. Praktizējot šīs ķermeņa/prāta mācības, cilvēka enerģijas sistēma sāk vadīt aizvien stiprāku dzīvības enerģijas plūsmu. Tādējādi kļūst viegli izjust patstāvīgu enerģijas plūsmu un maņu uztveres asumu līdz līmenim, kad ir iespējams ļoti spilgti izjust cilvēka enerģijas sistēmu. Tā kļūst saskatāma, sadzirdama, saredzama.

Cilvēka enerģijas sistēma darbojas divos virzienos. No vienas puses, tā ir sistēma caur kuru dzīvības enerģija un prāts mūs iedzīvina un uztur. No otras puses, tas ir ceļš uz vērienīgiem enerģijas un prāta plašumiem, kas tālu pārsniedz mūsu ķermeniskās vajadzības un intelektuālo sapratni; tas ir sava veida ceļš uz bezgalību. Cilvēka enerģijas sistēmā var spēlēties, iepazīt to, līdz izdodas ar prātu un sajūtām pieslēgties caur to plūstošai enerģijas straumei. Ar laiku var iemācīties sekot šai plūsmai ārpus ķermeņa/prāta.

 

Informācijas avots: Kristofers S.Kilems  „Pieci Tibetieši. Pieci dinamiski vingrojumi veselībai, enerģijai un spēkam.”, Zvaigzne ABC, Foto:pinterest.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!