<< Visi raksti

Joga īstiem večiem jeb 5 lietas, kas tev IR jāzina pirms tavas pirmās Jogas nodarbības

0

2068

Andreas Zoltans, DoYouYoga.com @ 2014-06-09

Andreas Zoltans ir DoYouYoga.com dibinātājs, lietu izgudrotājs un klejotājs, kurš ir atklājis jogu kā sava meklējuma ceļa sastāvdaļu. Jautrā manierē viņš dalās savos pirmajos iespaidos par jogu, pārveidojot tos ieteikumos citiem vīriešiem, kuri par jogas nodarbībām vēl tikai domā. Raksts ir veidots vīriešiem, taču jautri būs arī sievietēm, jo arī viņas netiek aizmirstas. 

Tātad tu esi īsts džeks un esi nolēmis sākt nodarboties ar jogu? Malacis! Tagad tu būsi vienu soli tuvāk tam, lai būtu piemērots randiņiem, ar visām tām jogas čiksām, kas valkā apspīlētās jogas reitūzenes. Taču daudz svarīgāk, ir iespēja, ka tu būsi daudz veselīgāks, spēcīgāks, līdzsvarotāks un lokanāks cilvēks kaut kad pavisam drīz. Tas, protams, būs tad, ja tu turpināsi nodarboties ar jogu un pārstāsi brokastīs rīt siera picu un baltmaizi ar sviestu.

Runāsim atklāti, pirmā jogas pieredze var būt diezgan biedējoša. Es pats ar jogu nodarbojos nesen un varu tev atklāt, ka pirmajās pāris nodarbībās notiks gana daudz visādu dīvainu, sāpīgu un pavisam traku lietu. Bet neuztraucies un nemet plinti krūmos pirms laika, jo nav tik traki kā izskatās, it īpaši, ja tu zini, ko sagaidīt un tici man, tas būs tā vērts. Un tātad, ar ko rēķināties:

1.Būs lietas ar reliģisku piesitienu

Izklausās pēc klišejas vai ne? Taču tā ir. Lielākā daļa jogas skolotāju, ar kuriem es esmu praktizējis, iekļauj savās nodarbībās dažādus garīgās prakses elementus. Tādus kā meditācija, Om skandēšana, Namaste sveicināšanās un plauktu sadošana lūgšanas pozīcijā sev pie sirds. Citi skolotāji izmanto dažādas bildes un Hindu dievības, kas izskatās kā pērtiķi (Hanuman) un ziloņi (Ganeš). Stāsti par viedumu vai morālie stāstiņi, kas parasti iedrošinās tevi būt līdzjūtīgākam, mīlošākam un laipnākam pret cilvēkiem. Garīguma un reliģisko lietu pieskaņa atšķiras gan no skolotāja, gan no izvēlētā jogas veida. Man pašam patīk liela daļa no šiem garīgajiem elementiem, bet ne visi ir līdzīgās domās. Ja šāda veida lietiņas neizsitīs tevi no sliedēm, tad tas būs forši.

2.Būs tas dīvainais ššš

Tāpat kā ar visām jaunajām lietām tavā dzīvē, tu iepazīsies ar lietām, kuras nekad nebūsi sastapis savā ceļā. Labas lietas, garlaicīgas lietas un pavisam dīvainas. Es personīgi esmu pieredzējis to kā mans jogas skolotājs spēlē mūzikas instrumentu, kas izskatās pēc akardiona un piano hibrīda, kamēr visi pārējie dalībnieki skandina mantras sanskritā. Tas ir ļoti reti, bet esmu to piedzīvojis vairākās jogas studijās. Un cilvēki patiesībā pat zina melodijai vārdus. Man nebija ne mazākās sajēgas, kas tajā brīdī notika, bet visi citi izskatījās vai centās izskatīties pēc jogas profiņiem un nemaz neievēroja to, ka esmu totāli apstulbis. Tāpēc, seko plūsmai. Ja tu jūties, ka gribi skandēt mantras līdz ar pārējiem, dari to. Ja tu vienmēr esi vēlējies zināt kā ir skandēt OM grupā, joga var būt tā īstā vieta, kur to piedzīvot. To pateicis, es gribu brīdināt – daudzi jogi ir ļoti aizgrābti ar lietām, kuras uzskata par “jogiskām”, kā, piemēram, vegāns uzturs, eko jogas paklāji un skaļa OM skandēšana.  Citi uzskata jogus par dīvaiņiem, bet viņi ir ļoti atvērti, pat ja dīvaini, un tas ir lieliski. Cita lieta ir jogas snobi.

3.Dažas jogas pozas būs ļoti nevīrišķīgas

Varu apsolīt, ka būs pozas, kurās tu noteikti negribētu, lai tavi čomi tevi ierauga. Tu mēģināsi apgūt šīs fiziskās pozas, kuras pavisam noteikti neliek tev izskatīties pēc Švarcenegera vai Rembo. Lielākoties, tas ir tāpēc, ka tu vēl neesi apguvis šīs pozas, bet arī tāpēc, ka jogu praktizē jau tūkstošs gadus, un tajā laikā neviens nepazina Švarcenegeru. Pozas tikai optimizētas tā, lai tās sniegtu neizmērāmu fizisku un mentālu labumu, kas ir kas daudz vairāk par muskuļu masas kačāšanu. Dažas no tām ir suņa poza ar skatienu uz leju, kaķa  - govs poza un bērna poza. Mans ieteikums būtu vienkārši atlaist visas savas ambīcijas un nemēģināt izskatīties pēc vīrišķīga mačo, bet koncentrēties uz šo pozu superīgumu.

4. Tur būs pievilcīgas meitenes vēl pievilcīgākās pozās

Tas nav mīts! Tā ir patiesība. Jogas nodarbībā pulcējas visskaistākās sievietes. Viņas valkā pieguļošas jogas bikses un izpilda nereālas jogas pozas. Jogas nodarbības ir lieliska vieta, kur satikt meitenes, jo jogā vairāk ir meiteņu kā puišu. Un pats labākais ir tas, ka ikviens jogā atrodas, lai svīstu, strādātu ar savu ķermeni un uzlabotu formu. Lieliska kombinācija. Taču, ļauj man pateikt tev vienu lietu. Ja tu nodarbībā koncentrēsies uz zaķiem, tad visa tava prakse būs sabojāta. Un tas, iespējams, padarīs to visu dīvainu. Tāpēc, man padoms būtu, vispirms joga un pēc tam meitenes.

5.Būs sāpīgi

Tu domā, ka esi baigais spēka vīrs? Padomā vēlreiz, vecīt. Joga var būt trakoti grūta. Un es nemaz nerunāju par nenormālajiem pagriezieniem un stiepšanos. Vai esi kādreiz mēģinājis noturēt rokas taisni un paralēli grīdai Kareivja 2 pozā pēc 60 minūtēm Vinyasas?? Meitenēm tas, iespējams, ir nieks, bet jo vairāk muskuļu tev ir, jo grūtāk tev ir noturēt rokas. Joga ir neticamas spējas paradīt tev, ka ir tik daudz citu muskuļu ķermenī, kurus tu nekad neesi kustinājis. Tāpēc, esi gatavs muskuļu sāpēm pēc pirmajām intensīvajām jogas nodarbībām.

Nobeigumā, ļauj man pateikt, ka joga ir kas daudz, daudz vairāk kā tās lietas, kuras es uzskaitīju. Faktiski es pats tikai sāku apgūt jogas pasauli. Mans ceļojums tikai tagad sākās un vienīgais veids kā tev to iepazīt ir darīt to pašam. Līdz šim, es esmu apmierināts ar piedzīvoto.

Foto: Modelis -Olafs Drehungs,  yogaservise.de

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!