<< Visi raksti

Jogas noslēpumi

0

1903

yogi.lv @ 2014-12-29

Jogas praksē ir ļoti daudz noslēpumu un slēptu momentu, kas atveras un atklājas tikai vajadzīgajā brīdī tiem, kas sasnieguši nepieciešamo apziņas stāvokļa līmeni. Taču ir arī tādi noslēpumi, kuri ir pieejami ikvienam.  Iespējams, tie jums šķitīs pārāk acīmredzami, taču to dziļuma un svarīguma izpratne notiek pakāpeniski. Un tā, pieci jogas pamata noslēpumi.

GALVENAIS IR NEVIS INTELEKTUĀLĀS ZINĀŠANAS, BET PRAKSE

Svami Vivekananda: „Ja esat apguvis sešas idejas un realizējis tās savā ikdienā un raksturā, tad Jums ir vairāk izglītības un izpratnes, kā cilvēkam, kurš no galvas iemācījies visus bibliotēkas tekstus.”

Mūsu teorētiskās zināšanas mirst kopā ar mūsu fizisko ķermeni, un nākamajā dzīvē mēs piedzimstam no jauna kā balta lapa. Taču mūsu pieredze, spējas un viedums paliek ar mums uz mūžīgiem laikiem. Tieši šīs ir tās īstās zināšanas, kas ir tik svarīgas.

TIEKŠANĀS UZ INDIVIDUALITĀTI

Radīt universālu veselības sistēmu ir neiespējami. Daudzi to jau ir mēģinājuši neskaitāmas reizes. Vienādu cilvēku nav, tāpēc, tad kad mēs runājam par to, ka joga ir universāla, tad ar to tiek domāts tas, ka joga tikai tad ir universāla, kad katrā konkrētā situācijā, tiek pielietots individuāls risinājums un pieeja. Ja tādas pieejas nav, tad nav arī universālas jogas. Katra cilvēka pieredze ir universāla, tāpēc iemācīt patiesas zināšanas nevar. Var tikai palīdzēt iemācīties. Nodot savu pieredzi tālāk ir bezjēdzīgi un pat bīstami.  Skolotājam ir jāpalīdz skolniekam iegūt sava personiskā pieredze.

SEVIS PIEŅEMŠANA KĀ SEVIS IZMAINĪŠANAS NOSACĪJUMS    

Gadās, ka cilvēks, kas nodarbojas ar pašpilnveidošanos, nespēj izmainīt sevi uz labo pusi, vai arī notiek pilnīgi pretējas izmaiņas.  Iemesls ir tāds, ka šis cilvēks sāk strādāt ar sevi, nepieņemot sevi tādu kāds viņš ir. Attiecīgi, viņam ir jāmaina sevi piespiedu kārtā, taču sevis piespiešana bieži noved pie bēdīga rezultāta. Lai nebūtu vardarbības pašam pret sevi un izmaiņas būtu iespējamas, vispirms ir jāspēj pieņemt sevi tādu kāds mēs esam, ar visiem trūkumiem un nepilnībām. Kad cilvēks vardarbīgi mēģina  atbrīvoties no saviem trūkumiem, viņš tikai iedzen tos stūrī, kur tie gaida attiecīgas situācijas, kurās tiks izprovocēti, lai uzliesmotu ar vēl lielāku spēku. Tikai pieņemot savus trūkumus, ir iespējams no tiem atbrīvoties.  Viss negatīvais slēpjas dziļi mūsos iekšā, un lai tiktu no tā vaļā, ir jāizvelk tas virspusē un jānosauc vārdā. Tas ir pirmais solis uz pilnību. Jogs ir brīvs no neapmierinātības ar kaut ko vai kādu. Viņš redz nevis rezultātu (labu vai sliktu), bet cēloņu un seku virkni. Jogs dzīvo šodienā, un darbojas nepieķeroties rezultātam.

APZINĀTĀ MĀCĪŠANĀS

Vai es, jūs, mēs vai kāds cits spēsim atjaunot pasauli? To mēs vēl redzēsim, taču sev iekšā, mums tā ir jāatjauno katru dienu, citādi nekas nesanāks.

Tiekšanās pēc patstāvīgas atjaunošanās, patstāvīga kaut kā jauna atpazīšana arī ir apzinātā mācība/ mācīšanās. Protams, mācīšanās kā tāda nav tikai jaunas informācijas iegūšana. Lielā mērā mācīšanās ir šīs iegūtās informācijas izmantošana darbam pašiem ar sevi. Mācīšanās sevī ietver skolotāja klātbūtni. Tā var būt kāda persona, bet var būt arī pati dzīve. Māksla mācīties no dzīves ir tas, ko sludina labākie jogas skolotāji.  Tiekšanās pēc mācības agri vai vēlu aizvedīs Jūs pie skolotāja, kurš vienmēr parādās brīdī, kad skolnieks ir gatavs.  Patiesa mācīšanās ar laiku vienmēr noved pie mācīšanas.  Mācot citus, mācies arī pats. Turklāt, nav nemaz nepieciešams pasludināt sevi par mesiju un pulcēt ap sevi lielu sekotāju skaitu.  Pilnīgi pietiek, ja esi skolotājs saviem bērniem, vecākiem, laulātajam draugam vai paziņām. Un nemaz nevajag, lai viņi par to zinātu!  Mācot nemanot, nepamācot un nepieprasot par to atlīdzību ir vislielākā Skolotāja meistarība.

TICĪBA SAVIEM SPĒKIEM

Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas spēj sekmēt jebko ir ticība saviem spēkiem. Tas nozīmē arī to, ka Jūs nesat atbildību par saviem darbiem. Ticība sev pieļauj arī varbūtību, ka ir iespējami kritieni un neizdošanās, neveiksmes, un tam nav jāsamazina Jūsu pārliecību par sevi un ticību saviem spēkiem. Dodiet sev laiku un esiet pacietīgs! Nekad nepieķerieties rezultātam un tas noteikti būs! Ja būs rīcība tā sasniegšanai. 

Avots: all-yoga.ru

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!