<< Visi raksti

Kas ir Āsana?

0

3325

Yogi.lv @ 2014-02-26

Asana var izmainīt tavu dzīvi

Aplūkosim to, kas var tikt uzskatīts par pašu jogas pamatvienību, asanu. Mūsdienās cilvēki, lielākoties, uzskata, ka asana ir iespaidīga ķermeņa sagriešanas un izlocīšanas poza, kura ir vitāli nepieciešama fitnesam, lokanībai vai muskuļu audzēšanai. Kamēr jogas definīcija to dēvē kā “tas, kas aizved tevi uz augstāko dimensiju jeb dzīves augstāko uztveri”.

Joga pieprasa noteiktu ķermeņa, prāta un enerģijas iesaistīšanos. Diemžēl kaut kas tik ļoti dziļš mūsdienās tiek nonivelēts tikai līdz fiziskam līmenim.
„Asana” nozīmē vienkārši „poza”. Jebkura poza, kurā mēs varam sēdēt, stāvēt vai novietot savas rokas ir asana. Tādejādi ir iespējamas neskaitāmas asanas. Kamēr, konkrēta poza, kurā ikviens var sasniegt savu augstāko apziņas stāvokli, tiek saukta par jogasanu. Pastāv 84 jogasanas, caur kurām ikviens var iepazīt un paplašināt savu apziņu. Sadhguru saka: „Kad mēs sakām 84 asanas, neuztver tās tikai kā 84 pozas. Tās ir 84 sistēmas, 84 sasniegšanas veidi.”

Tas viss ir par vieglumu

Jogas sutrās Patandžali saka: Sukham sthiram asanam. Tas, kas ir pilnībā ērts un stabils ir tava asana. Ko tas nozīmē? Sadhguru paskaidro: “ Tas vienkārši nozīmē to, ka tavs ķermenis ir atbrīvots, tavs prāts ir atbrīvots, tava enerģija ir harmoniska un pilnībā rezonējoša. Tu esi dabiski meditējošs.” Asana ir sagatavošanās darbs, lai nokļūtu dabīgā meditatīvā stāvoklī. Savā ziņā asanas ir dinamisks meditācijas veids.

Ir svarīgi saprast, ka asanas nav fiziski vingrinājumi. Jogi jau sen ir sapratuši, ka fiziskajam ķermenim piemīt visuma atmiņas struktūra. It viss, sākot ar to kā kosmoss attīstījās no nekā līdz šim punktam, ir ierakstīts mūsu ķermenī. Tāpēc, tad kad mēs veicam asanas, mēs atveramies šīm atmiņām un cenšamies pārstrukturēt šo dzīvi, lai sasniegtu galējās iespējas. Tas ir ļoti smalks un zinātnisks process un tā var kļūt par eksplozīvu pieredzi.

 

Tikai viena asana

Parasti, joga ietver sevī daudzu asanu praksi, kas kopā piedāvā plašu holistisku ieguvumu spektru, taču mums nevajadzētu noniecināt tikai vienas atsevišķas asanas nozīmīgumu. Daudzi jogi līdz pilnībai pilnveido tieši vienu asanu. Zināms kā asasana siddhi, tas ir pakāpenisks ceļš, kura laikā ķermenis sasniedz pilnīgu atbrīvi. Sadhguru saka, ka tas ir mēģinājums “savienot savu ķermeni ģeometriski vienā līnijā ar kosmisko ģeometriju. Ja tu tikai iemācies to noturēt pareizi, tu vari ielādēt visu kosmosu. Tā ir joga. Ja tu vienkārši sēdi pareizi, viss, kas ir zināšanas vērts, var tikt uzzināts tevī pašā.”

Autors Isha Found

No angļu valodas tulkojusi Kristīne Somere 

Foto: www.kozzi.lv

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!