<< Visi raksti

NAMASTE - ko tas īsti nozīmē?

0

3964

yogi.lv @ 2014-06-17

Pats žests, rokas salikšana kopā, lūgšanu pozīcijā pie sirds, ataino ticību tam, ka pastāv kāds augstāks Dievišķs spēks katrā no mums, un, ka tas atrodas sirds čakrā.  Un šis Namaste kopā ar šo roku kustību simbolizē šī dievišķā pieņemšanu un atzīšanu sevī un otrā cilvēkā. NAMA nozīmē paklanīties, AS nozīmē ES un TE nozīmē TU. Burtiskā tulkojumā NAMASTE nozīmē „paklanos es tev” vai „Es paklanos Tev.”

 

Namaste ir ļoti sens sveiciens, kuri ikdienā vēl joprojām lieto Indijā kā sasveicināšanos satiekoties gan pirmo reizi , gan atkārtoti. Nezinātājiem var likties, ka Namaste nozīmē „Labdien”. Taču daudz biežāk  tulkojumos Namaste tiek tulkots kā „Dievišķā gaisma manī sveicina dievišķo gaismu tevī!” savā būtībā Namaste nozīmē apzināšanos, ka mēs visi esam radušies no vienas un tās pašas dievišķās apziņas.

 

Namaste mēs veicam šādi. Mēs saliekam rokas kopā sev pie sirds čakras, aizveram acis, un pieliecam galvu. To var veikt arī pieliekot rokas pie trešās acs čakras, noliecot galvu un virzot rokas sev pie sirds čakras.  Šī ir īpaši dziļa cieņas izrādīšanas forma.  Rietumos parasti lieto gan žestu, gan izrunā pašu vārdu Namaste, kamēr Indijā pietiek tikai ar žestu, jo tā nozīmi zina ikviens, tāpēc paklanoties nav nepieciešams vēl izteikt vārdu skaļi.

Mēs saliekam rokas pie sirds čakras, lai palielinātu Dievišķās mīlestības plūsmu. Galvas pieliekšana un acu aizvēršana palīdz prātam savienoties ar Dievišķo mūsu sirdī. Ikviens var veikt Namaste pats sev kā meditācijas tehniku.

Skolotājam un skolniekam, Namaste ļauj diviem indivīdiem būt kopā vienā telpā un enerģijas laukā un būt brīviem no ego važām. Ja tas tiek darīts ar dziļām jūtām sirdī un prātā, tas var radīt dziļu garīgo savienību. Ideālā variantā Namaste tiek izpildīts gan pirms nodarbības, gan pēc. Parasti tas tiek darīts nodarbības beigās., jo tad prāts ir mazāk aktīvs un enerģija telpā ir daudz mierīgāka.  Skolotājs veic Namaste kā pateicības simbolu un cieņu pret saviem skolniekiem un saviem skolotājiem un uzaicina savus skolniekus savienoties ar šo skolotāju līniju. Tādējādi ļaujot patiesībai plūst – patiesībai, ka mēs visi esam viens, ja dzīvojam no sirds.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!