<< Visi raksti

Padomi pirmo reizi ejot uz karsto jogu

0

1800

yogi.lv @ 2014-04-27

Kas būtu  jāatceras pirms došanās uz karsto jogu?

Atceries elpot

Ikvienā jogas nodarbībā skolotājs vienmēr atgādina par elpošanu, karstajā jogā tas ir vēl svarīgāk, jo tas ir ātrākais veids, kā saprast kā ķermenis jūtas un kā kontrolēt savas kustības. Elpo caur degunu, jo tas ir īpaši radīts tam, lai aizsargātu mūs no apkārtējiem toksīniem un atvēsinātu gaisu, ko ieelpojam.

Ūdens

Ūdens uzņemšana ir svarīga ne tikai tiem, kas nodarbojas ar jogu, taču karstās jogas laikā notiek pamatīga svīšana un organismam ir nepieciešama papildus šķidruma uzņemšana. Taču, neaizraujies ar ūdens dzeršanu nodarbības laikā, uzņem to pirms nodarbības. Ja tu ej uz nodarbību no rīta, tad dzer daudz ūdens vakarā. Ja nodarbība ir vakarā, tad dzer dienas laikā un pārstāj dzert 1h pirms nodarbības. Nedzer tēju vai kafiju pirms nodarbības, un atceries dzert daudz ūdens pēc nodarbības.

Tukšā dūšā

Kā jebkura fiziska nodarbība, arī karstā joga jāveic ar tukšu vēderu.

Apzinātība prakses laikā

Nemēģini pierādīt sev un citiem, ka vari vairāk nekā patiesībā spēj! Zini savas robežas un nepārkāp tās. Koncentrējies uz savu ķermeni, elpošanu, sajūtām un ļaujies jogas burvībai. Taču, ja nepieciešams nekautrējies atpūsties! Tas ir tavs ķermenis, un tikai tu pati zini, kad un kas tam ir jādara.

Apģērbs

Ja tu ej uz karsto jogu nevelc biezās treniņbikses un t-kreklus ar garām rokām. Ģērbies karstumam atbilstoši. Pats galvenais, lai ķermenis tajā apģērbā var brīvi elpo un kustēties, tātad nekādu sintētisku un mākslīgos materiālus.

Aksesuāri

Karstā joga ir pamatīgs svīšanas process. Tev ir nepieciešams piemērots jogas paklājiņš, kas nodrošina neslīdēšanu pat viskarstākajos apstākļos. Speciālisti īpaši iesaka Mandukas Prolite paklājiņus, kuri noturēs tevi vietā un neļaus slīdēt. Turklāt tiem ir arī mūža garantija. Ja negribi nēsāt līdzi savu paklājiņu, lieliska alternatīva ir īpaši jogas dvieļi, kurus uzklāj uz paklājiņa. Turklāt tie nodrošina arī papildus higiēnu. Neviens taču negrib vingrot uz paklājiņa, kuri pirms 10 minūtēm nosviedrējis kāds cits jogas entuziasts. Domā par sava ķermeņa higiēnu arī jogas nodarbībā.

Karstās jogas nodarbībā var rasties nepieciešamība remdēt slāpēs, tāpēc neaizmirsti arī par ūdens pudeli. Ja rūpējies par mūsu planētu, aizmirsti par plastmasas pudelēm un izvēlies nerūsējoša tērauda pudeli, kuru vari lietot visu laiku, ne tikai jogas nodarbībā.

 Foto:topinspired.com

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!