<< Visi raksti

Savas svētnīcas radīšana mājās - jogai un meditācijai

0

1943

yogi.lv @ 2014-08-23

Katram ir vajadzīga vieta, kur pabūt vienam, ieklausīties pasaulē un sevī.  Daudzās kultūrās ir sastopama tradīcija- laiks pašapcerei. Sevis paša sabiedrībā tu beidzot vari sadzirdēt savas domas, tās sakārtot un saprast, kas notiek tavā pasaulē.

Iegriezies savā svētnīcā, lai pildītu jogas vingrinājumus, meditētu, rakstītu dienasgrāmatu, domātu iedvesmojošas domas vai vienkārši atgultos un ļautu iztēlei klejot vērojot, kur tā tevi aiznes.

Ar nelielu radošā gara palīdzību gandrīz jebkurš stūrītis var kļūt par tavu privāto svētnīcu. Meklējot idejas par to, kā organizēt telpu, lai gūtu maksimāli daudz iedvesmas, raugies uz austrumu pusi.

 

Saskaņā ar fen šuj, telpas un mājsaimniecības lietas tiek organizēti tā, lai atjaunotu līdzsvaru un harmoniju mājā. Vastu ir indiešu sistēma par apkārtējās telpas organizēšanu, lai veicinātu iekšējo mieru.

Lai radītu personisko pašapceres vietu, viss, kas tev ir nepieciešams, ir neliela telpa vai vieta, kuru vari uzskatīt par savu.

 

Dod šai vietai vārdu un izmanto jogas paklājiņu, lai nospraustu tās robežas. Ieiešanu un iziešanu no savas svētnīcas padari par rituālu, ieskandinot parasto vai vēja zvanu.

Šajā vietā izvieto sev apkārt priekšmetus, kas atspoguļo tavu personību. Radi dabas stūrīti ar telpaugiem un ziediem. Tie atsvaidzinās gaisu un piešķirs telpai krāsu.

 

Radi indiešu templi ar svecē, vīraka kociņiem un apaļīga Budas statujiņu. Ja tavu iztēli stimulē māksla, tuvumā novieto plakātus. Mierinoša mūzika, sākot no klasiskiem kanoniem līdz ritmiskām perkusijām, ko izpilda modernie mūziķi, sniegs fona skaņu tavā ceļojumā 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!