<< Visi raksti

Smieklu joga...

0

1707

yogi.lv @ 2015-06-10

Bērnībā mēs daudz jautrojāmies, skaļi smējāmies, blēņojāmies, ākstījāmies un pieaugušie mums bieži teica, ka tas nav labi, ka cilvēki neuztvers mūs nopietni, un ka no malas mēs neizskatāmies tik gudri kā esam patiesībā, kad tā dauzāmies. Mēs dzirdējām šīs piezīmes un aizrādījumus un pieņēmām tos, līdz pakāpeniski tiek kļuva par daļu no mūsu pašvērtējuma.

Pieaugot mēs ieguvām vēl vairāk pienākumu, mums parādījās citas nopietnas lomas dzīvē, mēs nocietinājāmies un kļuvām pārāk nopietni.

Protams, mūsu dzīvē būs daudz situāciju, kurās smiekli un jautrība būs nevietā, bet daudzās situācijās, kurās mums vajadzētu pasmaidīt, mēs nespējam to izdarīt, jo no tā brīža, kad mēs izstrādājām ieradumu būt nopietniem,  mēs vairs nezinām kā.

Ošo:  „Smiekli uznes virspusē kādu iekšēju enerģiju. Ēnas enerģija seko smieklu enerģijai. Ievērojāt? Patiesi smiekli uz pāris sekundēm iegremdē mūs dziļā meditatīvā stāvoklī. Domāšana sastingst. Smieties un domāt vienlaicīgi vienkārši nav iespējams. Tās ir diametrāli pretējas lietas – tu vai nu smejies, vai domā. Kad cilvēks smejas, domāšana apstājas.

Ja tu turpini par kaut ko domāt, smiekli būs uzvilkti, nedabiski, piespiedu kārtā.  Taču, kad tu ķiķini no visas sirds, tad saprāts apklust. Visa Dzen metodoloģija ir mērķēta uz bezvārda prāta stāvokli bez domām, un smiekli ir viens no labākajiem veidiem, kā to sasniegt.”

Kundalinī jogā ir krijas, kuru laikā mēs smejamies. Vienkārši tāpat, bez iemesla. Ko mums dos šī saucamā smieklu joga? Jūs sākat skatīties uz lietām no viņu citādās puses un pieejat tām ar lielāku humoru. Jūs atbrīvojaties no bailēm un kļūstat spēcīgāks, pārliecinātāks par sevi un varat virzīties uz priekšu ar smaidu un iekšēju mieru. Problēmas nešķitīs tik dramatiskas un jūs sajutīsiet, ka Jūsu dzīve kļūst daudz gaišāka un spilgtāka. Iekšējais nemiers norims, la Jūs spētu būt tagadnes mirklī, šeit un tagad. 

Avots FB, Kundalini Journal.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!