<< Visi raksti

10 jogas pozas skrējējiem

0

1750

Amanda Makmillana @ 2014-03-15

Vienalga, vai tu šogad esi nolēmis sākt skriet, vai esi jau pieredzējis maratonists, izmēģini šīs 10 jogas pozas, lai uzlabotu savu šī gada rekordu.

Pozas iesaka jogas instruktore un skrējēja Šauna Harisone un L.A. Maratona oficiālā eksperte un programmas „Joga atlētiem” radītāja Kimberlija Fovlere.

 

1. Suņa poza

"Visbiežāk skrējējus piemeklē problēmas ar apakšstilbiem, īpaši ikru daļā, ceļiem, pēdām un to locītavām. Tāpēc es rekomendēju pozas, kas pagarina, nostiprina un atver gūžas, apakšstilbus un augšstilbus. Šī poza dara to visu, papildus atverot un nostiprinot rokas un muguras augšdaļu, kura mēdz saspringt un sāpēt pēc regulāras skriešanas ( šūpošanās uz priekšu un atpakaļ). Cel savas gūžas augšup uz griestiem un spied savus papēžus grīdā, lai iegūtu vislabāko stiepšanos. ”

 

2.Augšējā suņa poza

Skrējējiem bieži ir spēcīgas kājas, bet vāja ķermeņa augšdaļa, mugurkaula augšējā daļa un rokas, kas var radīt sāpes un samazināt sportistu sniegumu. Praktizējot jogas asanu kompleksu ķermeņa augšdaļai, no šīm problēmām var atbrīvoties. No suņa pozas pārej uz rokas stāju, tā it kā grasītos atspiesties, nolaid savu ķermeni zemāk un tad ieņem augšējo suņa pozu.

3. Noliecieni uz priekšu

Jebkura poza, kas iekļauj savu pēdas pirkstu aizsniegšanu, ir lieliska augšstilbu un visas kājas stiepšanai. Šādus noliecienus gan sēdus, gan stāvus ir ieteicams veikt pēc skriešanas. Pats svarīgākais, kas jāatceras, veicot noliecienu sēdus, mugurai ir jābūt taisnai, tāpēc vispirms saliec ķermeni jostas vietā, virzot vēderu pie augšstilbiem. Ja tu veic šo pozu stāvus, un nevari aizsniegt pirkstgalus, tad saliec mazliet ceļgalus vai pēdas turi mazliet atstatus vienu no otras, nevis kopā, vai arī novieto savas plaukstas uz apakšstilbiem, zem ceļiem vai pie potītēm.

 

4. Tauriņa poza


Izplatītāks ir šīs pozas sēdus variants. Tās laikā pēdas saskaras kopā un ceļi ir atvērti uz sāniem. Šajā pozā atveras muguras lejas daļa, gurni un iekšējie augšstilbi. Ja tavi gurni vai cirksnis sajūt spriedzi, sēžot taisni vai turot papēžus tuvus iegurnim, pamēģini sēdēt uz jogas bloka vai segas. Nespied ceļgalus ar spēku pie grīdas, ļauj tiem atbrīvoties un dabiski slīdēt zemāk. Ja sēdus poza ir nogurdinoša, pamēģini šo pozu guļus. Ja jūti sāpes muguras lejas daļā, paliec apakšā dvielīti.

 

5. Baloža poza


Parastā baloža poza, ja tā netiek pareizi izpildīta (tāda pati kā šī, tikai sēdus) var radīt lielu slodzi ceļiem. Šī poza ir daudz maigāka un piemērota tiem, kam ir ceļu problēmas, bijušas traumas utt. Vispirms apgulies uz muguras, ceļus saliec pie sevis un uzliec savu kreiso potīti uz labā ceļgala. Lēnām ar labo celi virzi kājas uz sevi. Sajūti maigu stiepšanos augšstilbos un gurnos. Pēc tam samaini kājas un atkārto.

 

6.Tilta poza


Muguras izlocīšana var palīdzēt stiprināt plecus un ķermeņa priekšējo daļu un saules pinuma rajonu. Tās ir lieliskas pretpozas skriešanai. Jo vairāk mēs skrienam, jo vairāk mēs saliecamies uz priekšu. Cel gurnus augšā un mēģini noturēt ķermeni taisnā līnijā. Lai vēl vairāk atvērtu krūšu rajonu, sakrusto rokas zem iegurņa un virzi lāpstiņas kopā.

 

7. Sagrieziens sēdus


Skriešana ir nepārtraukta kustība uz priekšu un atpakaļ. Nav pagriezienu jeb kustību sānis. Lai vai cik kilometrus tu esi nolēmis skriet, tu visu laiku būsi vienā pozā. Pagriezieni var palīdzēt atbrīvot, pastiept un pagarināt mugurkaulu, stīvu kaklu un sāpes plecos pēc gara skrējiena. Pārliec vienu kāju pāri otrai, ceļgals uz augšu un pēda pie grīdas. Ar pretējo roku apņem celi un augšstilbu.

 

8. Ķirzakas poza


Šī poza ir lielisks veids kā uzsākt praksi, jo tā iekustina visu ķermeni. Lieliska poza, kuras laikā nostiprinām līdzsvaru, kas skrējējiem ir ļoti svarīgi. Tiek stiepta gan kājas priekšējā, gan aizmugurējā daļa, atvērti gurni un nostiprināts mugurkauls. Lai padziļinātu pozu, virzies lēnām lejā un atbalsties uz elkoņiem.


9. Koka poza


Balansēšana uz vienas kājas piemērota tieši atlētiem. Jo vairāk tu vari pastiept savas kājas un nostiprināt savu līdzsvara izjūtu, jo mazāka būs varbūtība izgriezt potīti vai nokrist skrienot pa meža taku vai jebkuru nelīdzenu ceļu. Lai šī poza izdotos, nofiksē savu skatienu uz kādu objektu tālumā. Kad tu vari nostāvēt šajā pozā vismaz 30 sekundes, vai 1 minūti, pamēģini to veikt ar aizvērtām acīm.


10. Trijstūra poza

Šī poza skrējējiem var būt ļoti sarežģīta, jo parasti viņu augšstilbi un sēžamvietas muskuļi ir saspringti. Ja šī poza rada sāpes augšstilbos vai gūžās, tad pamēģini roku atbalstīt nevis pret zemi vai grīdu, bet izmanto jogas bloku.

Atceries! Nav svarīgi tikai kādas jogas asanas tu veic, svarīga ir arī tava elpošana. Ja tu iemācīsies nomierināt, padziļināt un līdzsvarot savu elpu asanu laikā, tad spēsi to izdarīt arī skrienot trasē.

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!