<< Visi raksti

4 āsanas snovbordistiem

0

1246

Erina Hardija @ 2014-11-27

Lai nodarbotos ar snovbordu ir nepieciešams gan neizmērojams spēks un līdzsvars, gan koncentrēšanās spēja, lai spētu novaldīt dēli, kurš piestiprināts tev pie kājām, papēža un pirkstgalu vietās. Tas nozīmē, ka tie snovbordisti, kas pavada zināmu laiku uz jogas paklājiņa, ir sagatavoti priekpilnai ziemas sezonai bez traumām. Nikola Mučiolo, jogas skolotāja, kas strādā ar visa līmeņa snovbordistiem savā jogas studijā Kolorādo stāsta, ka “joga palīdz snovbordistiem attīstīt ķermeņa apzināšanos un izkopj tā kustības, lai sportisti, neatkarīgi no tā vai ir iesācēji vai profesionāļi, spētu pakāpties uz nākamo līmeni.”

Ja arī tu gribi uzlabot savu sniegumu, veic šīs jogas pozas, lai nostiprinātu savas pēdas, tonizētu kājas un augšstilbus, un  stiprinātu ceļus, lai pasargātu no iespējamām traumām.

Āsanas demonstrē Erina Hardija, kura māca jogu snowbordistiem savā jogas studijā, Denverā.  

IZKLUPIENS AR TAISNĀM ROKĀM AUGŠUP

IEGUVUMI

Tonizē visu kāju, uzlabo asinscirkulāciju un nostiprina iegurni.

Sāc ar suņa pozu ar skatienu lejup  Adho Mukha Svanasana un sper soli ar labo kāju uz priekšu, lai pēda atrastos starp abām plaukstām. Virzi rokas augšā, turi tās taisni. Dziļi saliec priekšējo celi, tā lai tas būtu tieši virs potītes. Nostiep aizmugurējo kāju, virzot papēdi grīdā. Maigi ar gurniem virzies uz priekšu, pastiepjot un iztaisnojot astes kaulu uz leju. Ievelc vēderu. Atrodi sev priekšā punktu, uz kuru koncentrēties un noturi pozu 10 minūtes. Atkārto uz otru pusi. 

KRĒSLA POZA AR BLOKU

IEGUVUMI

Tonizē augšstilba priekšējos muskuļus, iekšējos augšstilbus, pēdu un mugurkaulu. Palīdz uzlabot pareizu ceļu novietojumu.

Stāvi ar pēdām plecu platumā un starp augšstilbiem ievieto bloku. Saliec ceļus un virzi gurnus uz leju, it kā apsēžoties. Saspied bloku un pārbaudi, lai ceļgali būtu tieši virs otrā un pēdas pirksta. Pārnes svaru uz papēžiem un cel vēdera apakšējo daļu augšup. Noturi 5 elpas. Pārnes svaru uz pirkstgaliem, cel papēžus augšā no grīdas un noturi svaru vēl 5 elpas. 

 

DIEVIETES POZA

 IEGUVUMI

Tonizē pēdas un kājas, palīdz uzlabot līdzsvara izjūtu un nostiprina muguras augšējo daļu

Nostājies platā stājā, papēži vairāk uz iekšpusi un pirksti uz āru. Saliec ceļgalus un apsēdies tā lai gurni būtu paralēli grīdai. Ceļgali ir virs otrā un trešā pirksta. Spied augšstilbus atpakaļ, kaunuma kaulu uz priekšu un vēdera lejas daļu virzi augšup. Krūtis paceļas augšup un rokas savienojas lūgšanu mudrā. Noturi 10 elpas. 

VAROŅA POZA AR ATBALSTU

 

IEGUVUMI

Pastiepj augšstilbus, ceļgalus un potītes. Nostiprina mugurkaulu.

Iesēdies ceļos ar kājām kopā vai tuvu vienu pie otras. Zem ceļgaliem novieto sarullētu jogas paklājiņu un starp pēdām jogas bloku.  Apsēdies uz bloka, rokas uz augšstilbiem brīvi. Savieno īkšķu un rādītājpirkstu Gjanī mudrā.  (centrējas uz saknes čakru relaksācijai).   Noturi pozu 10 elpas. 

Avots: yogajournal.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!