<< Visi raksti

Vai joga var palīdzēt izcīnīt zelta medaļu?

0

1194

Yogi.lv @ 2014-03-21

2014.gada Soču Ziemas olimpisko spēļu čempiones pierāda, ka var!

Lūk, 5 olimpiskās sportistes, kas nodarbojas ar jogu un ir pārliecinātas, ka joga ir devusi tām lielu atbalstu cīņā  par medaļām.  

 

Džeimija Andersone 

23 gadus veca snovbordiste, kura izcīnīja zelta medaļu snovborda sloupstailā, medijiem ir atklājusi, ka viņas mīļākās pozas ir galvas stāja un skorpions. “Tev ir jāizmanto viss tavs ķermenis un tas ir liels izaicinājums gan fiziski , gan mentāli. Tev ir jāatrod līdzsvars šajās neērtajās pozīcijās, un kad tu to dari, tu sajūti, ka spēj pārvarēt visus šķēršļus.”

Hetere Makpai 

Brīvā stila mogula slēpotāja atzīst, ka visvērtīgākie ir tieši mentālie ieguvumi no jogas. “Joga palīdz manam ķermenim juties labi. Tas arī ir lielisks veids kā nomierināties, apstāties un būt klātesošai šajā mirklī.”

 

Čandra Krauforde (Chandra Crawford)

Kanādiešu sportiste, kura Sočos, pirmo reizi ieguva zelta medaļu, par savu uzvaru saka: “Protams, es biju sajūsmā, taču tas prāta stāvoklis, kas mani aizveda līdz uzvarai, nāk no manas „jogveidīgās” koncentrēšanās uz katru mirkli, katru soli. Es biju pilnībā iedziļinājusies procesā. Tas tiešām ietekmē katru manas dzīves aspektu.”

 

Šanona Barke

Brīvā stila slēpotāja, nodarbojās ar jogu gan savās sacensību dienās, gan pēc sacensībām, kad bija māmiņa un uzņēmēja. Jogā viņu piesaistīta tieši atšķirīgais no slēpošanas. “Sportā, kurā notiek vērtēšana, tu vienmēr salīdzini sevi ar  citiem. Joga ir iemācījusi man būt apmierinātai ar to, kas man ir, un strādāt ar savu iekšējo pasauli."

 

Greisija Golda

Iespējams vislielākais izaicinājums, 18 gadus vecai daiļslidotājai ir veikt gandrīz neiespējamus manevrus, un panākt iespaidu, ka viņa tos veic bez jebkādas piepūles. Viņa pati atzīst: "Es katru dienu veicu vienkāršus stiepšanās vingrinājumus, un pirms sacensībām praktizēju dziļo vēdera elpošanu un meditāciju.”

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!