<< Visi raksti

10 jogas asanas pret galvassāpēm

0

1850

Markus Džulians Felicetti @ 2014-03-21

Viens no maniem jogas skolniekiem katru dienu lietoja pretsāpju līdzekļus migrēnai. Es pastrādāju ar viņu vienu nedēļu, un viņš pārstāja dzert tabletes. Pilnībā! Viņš izskatās un arī jūtas daudz labāk, viņa elastība ir dramatiski uzlabojusies. Viņa migrēnas ir pazudušas. Ko es viņam iemācīju? Kuras jogas pozas atbrīvo no galvassāpēm? 

Viens no maniem jogas skolniekiem katru dienu lietoja pretsāpju līdzekļus migrēnai. Es pastrādāju ar viņu vienu nedēļu, un viņš pārstāja dzert tabletes. Pilnībā! Viņš izskatās un arī jūtas daudz labāk, viņa elastība ir dramatiski uzlabojusies. Viņa migrēnas ir pazudušas. Ko es viņam iemācīju? Kuras jogas pozas atbrīvo no galvassāpēm?

Pirmkārt, barības vielu pareiza uzņemšana ir svarīga jebkurā atveseļošanās procesā. Ilgtermiņa rezultāti vienmēr pieprasa izmaiņas ēdienkartē. Atsakies no visiem alerģiskiem produktiem, mākslīgā cukura, sojas un piena produktiem.

Otrkārt, dzer pēc iespējas vairāk tīra ūdens (bez fluorīda un hlora). Un uzņem papildus magniju.

Treškārt, katru rītu veic šīs 10 jogas pozas. Noturi pozu vismaz vienu minūti, koncentrējoties uz pilnīgu relaksāciju un elpošanu. Atkārto šo pozu virkni 2-4 reizes. 

 

1.Virasana

Nometies ceļos, ceļgali nevis kopā, bet pavērti. Noliecies uz priekšu, plecus un rokas virzi sev priekšā. Ķermeņa augšdaļa pie grīdas. Astes kauls stiepjas uz aizmuguri un pie grīdas. Zods maigi virzās sev pie krūtīm, pastiepjot sprandas aizmugures muskuļus. Ja vēlies vari atbalstīt pieri pret kādu atbalstu.

2.Suņa poza

Nostājies apgrieztā v veida formā. Augšstilbi un mugura 90 grādu leņķī. Pirksti izplesti plati, rādītājpirksti virzienā uz iekšu. Plaukstas pilnībā pie grīdas. Elkoņi taisni. Zods virzās pie krūtīm, kakla aizmugurējā daļa stiepjas, galva paliek starp rokām. Skatiens uz augšstilbiem vai nabiņu. Papēžiem jābūt pilnībā pie zemes, un nevajadzētu būt saspringumam kaklā, plecos.

3.Nolieciens uz priekšu ar platām kājām

Pēdas plati. Papēžus stum pilnībā pie grīdas. Plaukstas pilnībā pie zemes, elkoņi saliekti. Zods virzās pie krūtīm, skatiens uz nabiņu. Muguras lejas daļa stiepjas.

4.Nolieciens uz priekšu ar taisnām kājām

Stāvi stabili, sadalot svaru starp abām savām kājām vai arī nedaudz sanes svaru uz priekšu, uz īkšķiem, kuri saskaras. Papēži nedaudz atstatus. Mugurkauls stiepjas. Zods virzienā uz krūtīm, kakla aizmugurējā daļa stiepjas. Plaukstas pie zemes, pirksti vienā līnijā ar papēžiem. Atbrīvojies un elpo.

5.Galva pie ceļgala

Sēdi ar taisnām kājām. Kreisā kāja paliek taisna, saliec labo kāju un pēdu virzi pie kreisās kājas iekšpuses. Spied sēžamvietas kaulus pie zemes un izstiep mugurkaulu. Ar ieelpu izstiep rokas augšā sev virs galvas un ar izelpu noliecies uz priekšu, un ar pirktiem saņem kreisās kājas īkšķi. Zods maigi virzās pie krūtīm, kakla aizmugure stiepjas. Piere atbalstās pret ceļgalu. Acis un žoklis pilnībā atbrīvots. Pēc tam samaini puses.

6.Nolieciens uz priekšu sēdus

 

Sēdi ar taisnām kājām. Īkšķi saskaras, papēži nedaudz atstatus. Spied sēžamvietas kaulus pie zemes un izstiep mugurkaulu. Ar ieelpu izstiep rokas augšā sev virs galvas un ar izelpu noliecies uz priekšu, un saņem īkšķus. Zods maigi virzās pie krūtīm, kakla aizmugure stiepjas. Piere atbalstās pret stilbu. Acis un žoklis pilnībā atbrīvots. Pēc tam samaini puses.

 

7.Sagrieziens uz sāniem sēdus

Sēdi ar abiem ceļiem augšup. Pēdas pie grīdas. Kreisā kāja paliek saliekta, ceļgals augšā, labā kāja taisna. Tad sagriezies pa kreisi, kreisais plecs iet uz kreiso pusi un apņem ar labo roku kreiso celi caur aizmuguri, abas rokas sadodot kopā. Noturi pozu. Pēc tam samaini puses.

8.Augšējais suns

Guli uz vēdera. Kājas taisni. Rokas pie gurniem, pirkti plati, rādītājpirksts vērts uz iekšu. Celies uz augšu paceļot mugurkaulu un zodu virzot uz debesīm. Skatiens vērsts uz augšu, kakla priekšpuse stiepjas, rokas taisni, gurni paceļas no grīdas. Vēdera vidusdaļa nostiepta, bet sāni atbrīvoti.

9.Tilta poza

Guli uz muguras, saliec ceļgalus, pēdas pilnībā pie grīdas. Pēdas ir gurnu platumā vai šaurāk. Papēžus virzi pie sēžamvietas. Pēdu pirksti virzās nedaudz uz iekšu. Plauktas virzienā uz papēžiem un pleci prom no ausīm. Spied pēdas grīdā, un cel iegurni augšā uz debesīm. Zods virzās pie krūtīm. Acis aizvērtas vai fokusē skatienu uz degungalu.

10. Savasana

Guli uz muguras. Kājas un pēdas kopā. Atvirzi pēdas nedaudz vienu no otras. Plaukstas apmēram 30 grādu leņķi no ķermeņa. Plaukstas atvērtas un vērstas uz augšu. Acis aizvērtas. Koncentrējies uz pilnīgu atbrīvošanos un atpūtu.

 Vairāk par autoru www.bodhiyoga.net.au un Facebook -mybodhiyoga

Fotogalerija

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!