<< Visi raksti

Kā joga palīdz uzlabot auglību?

0

1535

Viktorija Vudhola, Džonatans Setins @ 2015-04-02

Jogai ir liela nozīme auglības veicināšanā. Jogas skatījumā neauglība nozīmē līdzsvara trūkumu svadhistāna čakrā – enerģijas centrā, kas atrodas starp nabu un kaunuma kaulu un kontrolē dzimumorgānus. Hroniski sasprindzināts vēders mazina enerģijas plūsmu šajā zonā. Atjaunojošā un jiņ joga, kas piemērota menstruāciju laikam, noder arī auglības uzlabošanai, jo atbalsta reproduktīvo sistēmu. Laikā, kad nav menstruāciju, ir būtiski regulāri veikt apvērstās pozas, kas palīdz saglabāt hormonu līdzsvaru (apvērstās pozas  veicina hipofīzes, epifīzes un vairogdziedzera darbību). Apvērstās pozas ar atbalstu, piemēram, apvērstā poza ( vīparīta karāni) un stāja uz pleciem pret krēslu (salamba sarvangāsana), ļauj ilgāk noturēt pozu, lai saņemtu pēc iespējas vairāk labās iedarbības.

LĪDZSVARS STARP SIEVIEŠĶO UN VĪRIŠĶO

Tradicionālās Ķīnas medicīnas skatījumā neauglība ir saistīta ar līdzsvara trūkumu starp cilvēka sievišķo un vīrišķo aspektu. Daoismā pastāv uzskats, ka iņ simbolizē visu sievišķo, bet jan – vīrišķo. Kad šie elementi nav līdzsvarā, ķermenis slimo. Piemēram, ir novērots, ka dažām sievietēm, kuras pārmērīgi aizraujas ar jan aktivitātēm (straujām, augšup vērstām un dinamiskām darbībām, kā spēcīgi atlētiski treniņi vai dinamiska jogas prakse), menstruālais cikls ir traucēts vai pat pārtraukts. Tas, kā sievietes ķermenis reaģē uz šādām nodarbēm, atkarīgs no individuālās ķermeņa uzbūves.

Izpratuši savu fizisko, emocionālo un garīgo veidolu (iespējams ar ājūrvēdas speciālista vai tradicionālās Ķīnas medicīnas ārsta palīdzību), varam izvēlēties jogas praksi, kas palīdz rats līdzsvaru. Tiesa, tas, kādu jogas veidu izvēlaties ir mazāk svarīgi – būtiskāk ir, vai spējat ar prakses palīdzību gūt labvēlīgo iedarbību, pēc kā tiecaties. Auglības ziņā mūsu mērķis ir atbrīvot un uzmundrināt vēdera lejasdaļu, kā arī mazināt stresa līmeni.

AUGLĪBA UN STRESS

Stress ir viens no galvenajiem auglības ienaidniekiem. Stresa hormons adrenalīns sašaurina asinsvadus, iespējams, arī dzemdes asinsvadus, tā traucējot bērna ieņemšanu. Stresa hormoni arī izjauc auglības hormonu līdzsvaru.

Turklāt pēc 35 gadu vecuma samazinās dzimumhormonu ražošana, bet ķermenis vairs nespēj tik veiksmīgi tikt galā ar stresa hormoniem. Līdz ar to, pēc ājurvēdas pasniedzējas Dr. Kaludijas Velčas teiktā, rodas situācija, kurā stress mūs ietekmē arvien vairāk, bet dabiskā spēja ieņemt bērnu mazinās.

Lai gan ir tik daudz plašu pārliecinošu pierādījumu, kas mudina palēnināt savu ikdienas tempu, ir biedējoši domāt, kas notiktu, ja mēs izvairītos no situācijām, kuras rada stresu. Patiešām, arī mēģinot ieņemt bērnu, esam pakļautas stresam. Jogas prakse var palīdzēt koncentrēties nevis uz panākumiem, bet gan veselību un modru pašreizējā mirkļa apziņu. Nodarbībās varat aizmirst par izmisīgajiem centieniem ieņemt mazuli un tā vietā tiekties pēc možāka ķermeņa un atvērt sirdi iespējai ieņemt bērnu. 

Avots: Joga Ikvienam.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!