<< Visi raksti

Kāpēc ir svarīgi apprunāties ar ārstu, ja esi nolēmis uzsākt nodarboties ar jogas praksi ?

0

1369

yogi.lv @ 2014-03-20

Ja tu esi jauns un spēcīgs un neesi grūtniece, tad ,iespējams, nebūs daudz par ko diskutēt, taču, ja tev ir nopietni simptomi,piem., savilkta mugura, sāpošs plecs vai muskuļu sastiepums, tad vajadzētu pakonsultēties ar ārstu ,pirms uzsākt kādas fiziskas aktivitātes. Taču jāatzīst,ka kvalificēts jogas skolotājs arī būs spējīgs palīdzēt pie šādām sūdzībām. Jo vecāks cilvēks un jo vairāk hronisku saslimšanu tam piemīt, tādas kā augsts asinsspiediens, diabēts vai artrīts, jo vairāk būtu jāpadomā par konsultāciju ar ārstu ,pirms jogas nodarbības uzsākšanas. Tavs vispārējais veselības stāvoklis spēj lieliski paredzēt iespējamās traumas vai komplikācijas. Tāpēc ir svarīgi noskaidrot ,cik liela slodze būs nodarbībās. Ja tev ir 45 un vairāk un līdz šim neesi regulāri nodarbojies ar sportu, būtu vēlms veikt stresa testu, ja vēlies uzsākt Bikram jogas vai spēka jogas nodarbības, jo intensīvi sirds un asisnvadu sistēmas treniņi vēlāk var novest pie sirdsdarbības problēmām, pat sirdslēkmes. It sevišķi, ja tev ir sirdsslimību riska faktori, tādi kā smēķēšana, diabēts, augsts asinspiediens, augsts holesterīns un tu velies uzsākt lielāku fizisko slodzi . Tāpat apdomā, kāda ir citu tavu ģimenes locekļu slimības vēstures, vai kādam ir bijušas sirdslēkmes? Ja vēlies uzsākt maigāku praksi, tādu kā integrālā joga vai jogu iesācējiem, šāda pārbaude nav nepieciešama. Kārtīga Jogas Anatomijas grāmata, kurā ietvertas asanas, kuras tu reuglāri veic vai plāno veikt, palīdzēs tev saprast asanu ietekmi uz fizisko ķermeni, tādājādi iegūstot informāciju, neapmeklējot ārstu.

Tāpat svarīgi atcerēties par medikamentiem, kurus izrakstījis ārsts. Asins šķidrinātāji, piemēram, vatamas balansa pozas, kuras nenoturot var zaudēt līdzsvaru un radīt iekšējus asinsizplūdumus. Citas zāles, tādas kā pret augstu asinspiedienu, antihistamīna un psihiatra nozīmētie medikamenti var ietekmēt to, cik ātri asinspiediens aiziet atpakaļ savā vietā pēc noliecieniem uz priekšu. Reizēm, pieceļoties no šādiem noliecieniem, var sareibt galva un parasti šādas asanas neiesaka tiem,kam ir hipertonija.
Tāpat ārstamir jāzin, ja veiksi kādas apgrieztās pozas. Tā piemēram, ja tev ir problēmas ar sprandu, tādas pozas kā arkla poza, stāvēšana uz galvas, uz pleciem var radīt papildus problēmas. Tāpat noliegšanās uz priekšu vai stāvēšana uz galvas, īpaši ilgu laiku, nav piemērota tiem, kuriem ir augsts asinspiediens, jo šajās pozās spiediens paaugstinās. Tāpat tās nav ieteicamas, ja ir problēmas ar acīm. Ikvienam, kurš slimo ar diabētu, glaukomu, paaugstinātu iekšējo acu spiedienu, ļoti lielu tuvredzību, kā arī tiem,kas plāno kataraktas operāciju, vispirms vajadzētu konsultēties ar acu ārstu.
Ja tu praktizē pranajāmu, galvenais medicīniskais aspekts varētu būt saistībā ar elpas aizturēšanu, kura var būt nepiemērota tiem, kas slimo ar sirdsslimībām, astmu un citām plaušu slimībām.

Kapalabhati elpošana vai bhastrika, kas sevī ietver ātro elpošanu, var būt nepiemērota, ja slimo ar sirdsslimībām vai plaušu slimībām, vai, ja atkopies no kādas infekcijas vai slimības. Tādās reizēs pat mantru skandēšana var būt problēmātiska.
Un visbeidzot, ja tu apmeklē jogu, lai atveseļotos no kādas specifiskas kaites, tad informē savu ārstu par saviem rezultātiem un panākumiem. Tādājādi tu ne tkaii pārliecināsies, ka nenodarīsi sev pāri, bet arī informēsi ārstu par pozitīviem jogas prakses rezultātiem. Un kas zin, ja ārsts pārliecināsies, ka joga patiešām palīdz tādos saslimšanas gadīumos, viņš šo metodi ieteiks arī citiem pacientiem,kuriem ir tādas pašas sūdzības.

Autors jogas terapeits Timothy McCall

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!