<< Visi raksti

Kas ir veselība?

0

1658

Pēteris Donavs @ 2014-06-29

Cilvēka veselība ir atkarīga no četrām lietām: viņa gara spēka, dvēseles labestības, gaismas viņa prātā un sirds maiguma. Lai cilvēks iegūtu šīs īpašības, ir nepieciešamas zināšanas. Katram ir gars, dvēsele, sirds un neprāts, bet ne katrs ir varējis tos attīstīt, attīstīt sevī tādas īpašības, kas padarītu viņu veselu. Veselībai ir sakars ne tikai ar fizisko pasauli, bet arī ar sirds un prāta pasauli. Veselība ir augstāko likumu darbības rezultāts – saprātīgās pasaules darbības rezultāts. Būt veselam nozīmē – būt harmonijā ar lietu Pirmcēloni, ar tuvāko, ar sevi.

Fiziskā veselība pamatojas vienīgi uz cilvēka likumiem. Labestīgs cilvēks neslimo. Ja viņš sāk šaubīties, tad saslimst. Ja slimais tic labajam, viņš noteikti izveseļosies. Grēkojot cilvēks iziet no labās pasaules un atver sevī durvis grēkam. Grēkojot viņš sāk slimot. Pēc slimības nāk nāve.

Cilvēks var būt fiziski vesels, bet noskaņots labi ēst un  dzert, bet garīgi var nebūt vesels, nebūt spējīgs veikt kaut ko labu. Darot labu, cilvēks uzņem garīgo barību. Ja nav spējas veikt labu, tas rāda, ka cilvēks ir garīgi slims. Ja cilvēks ir garīgi vesels, viņam ir veselīgas un noturīgas jūtas. Absolūti vesels ir cilvēks, kuram organismā nav nekādu nosēdumu. Vesels ir tas cilvēks, kura organismā nenotiek absolūti nekāda trūdēšana, nekāda pūšana. Katrs var būt vesels, ja pakļaus sevi īpašu strāvu ietekmei, kas eksistē dabā.

Veselība ir atkarīga no cilvēka apziņas. Miers, veselība, varenība, labas jūtas, visi spēki, kas eksistē cilvēkā, rodas no viņa apziņas. Kas dzīvo savas apziņas laukā, arī bez naudas makā ir mierīgs, ne no kā nebaidās, bet koncentrē domu uz augstāko pasaulē. Tāds cilvēks ir saprātīgs un nekad ļaunprātīgi neizmanto spēkus un spējas, kas tam piemīt.

Cilvēki domā, ka nav nozīmes tam, kāds ir viņu uzturs, ko viņi domā un jūt, ka viņi var būt veseli tāpat. Tas nav iespējams. Veselība ir saistīta ar tīrām domām un jūtām, ar tīru un kvalitatīvu uzturu.

Kad cilvēks domā, smadzeņu spēki iet uz veģetatīvo nervu sistēmu un uz smadzeņu sistēmu. Ja šīs enerģijas krustojas pareizi, cilvēks ir vesels, domā un jūt pareizi.

Veselība ir iekšējs process. Ja organisms nav iekšēji vesels, tad, lai arī cik labi ārējie apstākļi, cilvēks nevar tos izmantot. Kas ir vajadzīgs, lai būtu vesels? Noskaidrot savas attiecības ar Dievu, pēc tam ar savu dvēseli un pēc tam ar saviem tuvākajiem. Ja šīs attiecības ir pareizas – cilvēks būs vesels.

Veselība ir pareizas enerģiju apmaiņas rezultāts cilvēka organismā no vienas puses, kā arī dvēseļu pareizas savstarpējās apmaiņas rezultāts. Ja rodas kāda slimība – tā ir pareizas apmaiņas likuma pārkāpums.

Veselā organismā asinis sadalās vienādi pa visiem orgāniem, un enerģijai, kas nāk no smadzenēm, tāpat vienādi ir jāsadalās, domai ir jāiekļūst visās šūnās.

Lai uzturētu harmoniju savā organismā, cilvēkam jābaro smadzenes ar gaišām domām,  sirds ar tīrām jūtām, plaušas ar tīru gaisu, kuņģis ar tīru un veselīgu pārtiku.

Kas grib būt vesels, tam ir jāpalielina mīlestības un enerģijas daudzums sevī. Uzņemiet vairāk enerģijas no saules, ja gribat būt dzīvespriecīgi. Priecājieties par uzlecošo sauli, ja gribat pagarināt dzīvi.

Tīrības likums ir viens no esamības pamatlikumiem. No tā ir atkarīgs veselības stāvoklis un dvēseles higiēna. Visas infekcijas slimības rodas netīrības dēļ. Tāpat kā fiziskajā pasaulē eksistē mikrobi, tie eksistē arī garīgajā un prāta pasaulē.

Kas grib būt vesels, bez slimībām, bez iekaisumiem – tam jābūt tīram. Mikrobi neiedarbojas uz tīru cilvēku. Atbrīvojiet savu ķermeni no visa netīrā un liekā: nogulsnēm, taukiem.

Kāds cilvēks ir savā ķermenī, tāds viņš ir savā garā. Kāds viņš ir savā garā –tāds viņš ir savā ķermenī. Daži domā, ka cilvēks var būt slims, vārgs – un ģeniāls. Tas nav iespējams. Ģeniālam cilvēkam ir īpaša ķermeņa uzbūve un saslimstot tas viegli tiek galā ar slimību.

Veselam cilvēka piemīt tīrs, skaidrs, atvērts skatiens, noturīgi uzskati, tas vibrē no dzīvības, kas ir viņā, un no enerģijas, izjūt patiku, pārvarot grūtības. Labestība, tikums ir pirmais priekšnoteikums cilvēka veselībai.

Kam ir spēcīga griba, tas ir vesels cilvēks. Viņa asinis ir tīras, rokas, kājas, mugurkauls vesels. Cilvēka ķermenis ir spēcīgas, saprātīgas gribas rezultāts.

Pirmkārt, veselība ir atkarīga no cilvēka domas. Ja cilvēks zina domu likumus un pareizi tos izmanto , viņš ir vesels.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!