<< Visi raksti

Mīlestība vs. Sekss

0

970

P.Uspenskis @ 2017-01-11

“Mīlestība ir individualizētas jūtas, kas vērstas uz noteiktu objektu, uz vienu sievieti vai vienu vīrieti. Cita vai cits nevar aizstāt mīļoto.”

“Seksuālās jūtas nav individualizētas, te derīgs kurš katrs kaut cik piemērots vīrietis, kura katra ne pārāk veca sieviete.”

“Mīlestība ir izzināšanas instruments, tā cilvēkus tuvina, atklāj vienam otra dvēseli, dod iespēju ielūkoties dabas dvēselē, izjust kosmisko spēku darbību. Mīlestība ir dižciltības pazīme. Tas ir līdzeklis rases pilnveidošanai. Kad cilvēki no paaudzes paaudzē mīl, t. i., meklē skaistumu, atbildi uz savām jūtām, viņi izveido tipu, kas mīlestību meklē un spēj mīlēt, - progresīvu, augšupejošu tipu. Kad paaudzi pēc paaudzes cilvēki saiet kopā, kā pagadās, bez mīlestības, bez skaistuma, bez pretmīlas vai aiz apsvērumiem, kas stāv tālu no mīlestības, aiz aprēķina, aiz ekonomiska izdevīguma, “uzņēmuma” vai “saimniecības” interesēs, viņi zaudē mīlestības instinktu, atlases instinktu. “Mīlestības” vietā viņiem izveidojas “seksuālas jūtas”, kas nekalpo atlasei un ir indiferentas, ne vien nesaglabā un neuzlabo rasi, bet, tieši otrādi, to pasliktina. Tips kļūst fiziski vārgāks un tikumiski izvirst.”

“Mīlestība ir atlases instruments. Seksuālās jūtas - izviršanas instruments.”

 

Foto: niganwoo.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!