<< Visi raksti

Stress

0

1221

Roberts Eštons @ 2015-12-04

Iespējams, ka jūsu vēlēšanās kaut ko savā dzīvē mainīt saistīta ar to, ka parastais dzīvesveids sagādā pastāvīgu stresu. Arī dzīves pārmaiņas ir bieži saistītas ar garīgu spriedzi - tur nu nekas nav līdzams. Stress mūsdienās kļuvis par vienu no biežākajiem darba kavējumu cēloņiem. Skaidrs, ka tas ir neizdevīgi darba devējam, bet jūsu paša dzīvei tas var nodarīt lielu postu.

Tā kā dzīves pārmaiņas var jūs pakļaut stresam, ir vērts ziedot laiku, lai izprastu, kā no tā izvairīties. Lai sastādītu pārmaiņu plānu, būs vajadzīgs laiks un koncentrēšanās, un ievērojama garīgā spriedze. Ieplānoto pārmaiņu realizācija radīs papildu stresu. Jebkuras pārmaiņas saistītas ar garīgu spriedzi, arī tādas, ko pats esat ieplānojis un realizējis.

Izpratnei par stresu - kā noteikt tā pazīmes un, kas vissvarīgākais, kā mazināt stresa līmeni - ir jākļūst par būtisku jūsu dzīves pārmaiņu plāna sastāvdaļu.

Kas ir stress?

Cilvēka fiziskā reakcija uz garīgu spriedzi ir gluži dabiska. Kad mūsu senčiem draudēja briesmas, sirds ritms paātrinājās, visas maņas saasinājās: viņu ķermenis bija sagatavots tam, lai cīnītos vai bēgtu. Mūsdienu pasaulē cilvēku gan vairāk apdraud garīga spriedze nekā meža zvēru uzbrukums.

Garīgas spriedzes stāvoklis vajadzības gadījumā dod mums emocionālas enerģijas lādiņu. Tas paplašina arī mūsu redzesloku. Tomēr stress var izpausties arī negatīvi - kā dusmas, izmisums, aizdomīgums un, visbeidzot, depresija. Stress ir viena no mūsu garīgās veselības dimensijām, kura mums jāizprot un kuru jācenšas regulēt.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!