<< Visi raksti

Vai joga uzlabo mūsu Asinsriti?

0

1363

B.K.S. Ajengārs @ 2014-05-28

Praktizējot jogu, asinsvadu sistēma tiek atveseļota. Sākot no stāvošajām āsanām līdz pat apgrieztajām āsanām un āsanām, kurās jāliecas uz aizmuguri, praktizētājs mobilizē muskuļus, locītavas, kaulus, cīpslas, audus un šķiedras, lai izspiestu, izskalotu un izfiltrētu asinis cauri milzīgajam organisma asinsrites tīklam. Dažreiz pat mazasinību, lai uzlabotu asins cirkulāciju, iesaka valkāt rubīnu. Tomēr veselīgu asins piegādi ikvienā ķermeņa nostūrī vislabāk palīdz nodrošināt āsanas. Asinis sastāv no daudziem dažādiem komponentiem, piemēram, plazamas, imunoglobulīna, fibrinogēna, eritrocītiem, hemoglobīna, leikocītiem, trombocītiem, hormoniem un citiem. Katras sešdesmit sekundes, 1440 reizes dienā, asinis veic ceļu pa 60 000 jūdžu jeb 96 000 kilometru garo cilvēka asinsrites sistēmu. Asins viļņi sitas pret aortas – ķermeņa lielākās artērijas – sienām septiņdesmit reizes minūtē, radot apmēram 2.5 miljardus triecienviļņu vidēji ilgas cilvēka dzīves laikā. Pat cietas metāla caurules ilgi neizturētu šādu slodzi. Un arī cilvēka asinsvadi cieš no ilgstošas nevērīgas attieksmes.

Ir ļoti svarīgi uzturēt spēcīgas elpošanas un asinsrites sistēmas, lai saglabātu labu veselību. Visas āsanas un pranajāmas vingrinājumi gan tiešā, gan netiešā veidā uzlabo visvareno asisnapgādes plūsmu un tās kvalitāti mūsu organismā.

Kad ķermenis ir apgriezts ar galvu uz leju, venozās asinis brīvi plūst uz sirdi, jo tām nav jāpārvar zemes pievilkšanās spēka pretestība. Apgrieztajās pozās tiek trenētas arī aknas, aizkuņģa dziedzeris un liesa, nodrošinot šiem orgāniem bagātīgu asins piegādi.

Dažādi pranajāmas vingrojumi palīdz uzlabot asins cirkulāciju, līdzsvaro nervu un hormonālo sistēmu, uzturot skaidru un tīru prātu. Tīrais gaiss, kas iekļūst organismā prānajāmas laikā, bagātina asinis. 

Informācijas avots: B.K.S.Ajengārs: "Jogs gudrība un prakse", Zvaigzne ABC, Foto: Roberts Stūrmans

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!