<< Visi raksti

Slauki degunu, nešņauc!

0

861

Yogi.lv @ 2017-01-18

Mazotnē, kad uzbruka iesnas, jums droši vien teica, ka nevajag visu laiku šņaukāties un slaucīt degunu, labāk vienreiz kārtīgi izšņaukt. Taču ir vērts zināt, ka no medicīnas viedokļa šņaukšana patiesībā nemaz nav tik ieteicama.

Arizonas Universitātes mikrobiologs Čārlzs Gerba ir liels mikroorganismu speciālists. Viņš pēta to izplatības ceļus - kā mēs tos nododam tālāk cits citam.

Izrādās, ka mutautiņi ir ideāls veids, kā izplatīt slimību baciļus. “Slimības izraisītāji dzīvo ilgāk nekā tikai no vienas veļas dienas līdz nākamajai. Ja jūs mazgājat kabatlakatiņus kopā ar pārējo veļu, var teikt, ka esat visu to veļu piešņaukuši! Un tā ikreiz,” skaidro doktors Gerba. Tomēr, ja mazgājam veļu ar karstu ūdeni, stāvoklis nav tik ļauns.

Pat lietojot papīra kabatlakatiņus, spēcīga deguna izšņaukšana nozīmē to, ka vīrusu pilnās gļotas nonāk deguna blakusdobumos, kļūstot par cēloni iekaisumam.

“Jo mierīgāk izturēsieties pret savu pilošo degunu, jo labāk,” skaidro doktors Gerba. “Lai tas pil! Nosusiniet to ar papīra kabatlakatiņu, bet netērējiet enerģiju, lai, sparīgi šņaucot, izplatītu savus vīrusus visā apkaimē vai pats iegūtu blakus-dobumu iekaisumu!” Doktors apgalvo, ka mums beidzot esot jāsaprot - “deguns ir īsts baciļu lielgabals. Nudien, būtu labāk ar to nešaut!”

Zinātnieki noskaidrojuši: jo centīgāk iesnu slimnieks šņauc degunu, jo ilgāks laiks paiet, līdz viņš izveseļojas. Savukārt maiga deguna slaucīšana iesnas nepaildzina. (University of Virginia, 2002)

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!