<< Visi raksti

15 minūšu jogas prakse kafijas vietā

0

2214

Bjanka van der Meulen, fitnessrepublic.com @ 2015-03-10

Lai rīts sāktos veiksmīgi, tev ir nepieciešama kafija? Tagad vairs nē! Ir pierādīts, ka jogas vingrojumi dod daudz lielāku un noturīgāku enerģiju, nekā krūze kafijas.

Pārliecinies par to jau tagad!

Izpildi šos vingrinājumus sākot ar bērna pozu, un sajūti rezultātus tūlīt!

BĒRNA POZA

Apsēdies uz grīdas, turot ceļus gurnu platumā un lielos īkšķus kopā. Veic dziļu ieelpu. Ar izelpu noliecies uz priekšu pāri augšstilbiem, pagarinot savu mugurkaulu, velkot astes kaulu prom no ribām. Pastiep kaklu ar galvas virsu stiepjoties uz priekšu. Noturi šo pozu 10 ieelpas, izelpas.

ZEMĀ TILTA POZA

Ceļi saliekti un pēdas uz grīdas, guli uz muguras neitrālā pozīcijā. Sajūti kā dabiskais izliekums muguras lejas daļā notur to virs grīdas. Ar izelpu, virzi gurnus pret savu galvu. Tā vietā, lai celtu sēžamvietu, tev jāsajūt, kā muguras lejas daļa piespiežas grīdai. Turpini dziļi elpot un ar izelpu atgriezies sākumpozīcijā. Atkārto šo vingrinājumu 10 ieelpas/ izelpas.

KAĶIS - GOVS

Sāc galda pozā, ceļi atrodas tieši zem gurniem un plaukstas locītava tieši zem pleciem. Mugurkaulam jābūt neitrālam. Dziļi ieelpo. Ar izelpu, ieņem kaķa pozu, spiežot zodu pie krūtīm un atbrīvojot kaklu. Izliec muguru virzienā pret griestiem. Nabiņu ievelc iekšā un iesaisti vēdera muskuļus. Ar ieelpu, ieņem govs pozu, izliecot muguru pretējā virzienā. Ļauj vēdera muskuļiem atbrīvoties, un cel galvu un astes kaulu augšup. Atkārto kaķa un govs pozu vismaz 10 ieelpas, izelpas.

SUŅA POZA AR SKATIENU UZ LEJU

Sāc galda pozā. Ar ieelpu lēnām celies augšā, izveidot V veida formu ar savu ķermeni. Turi rokas taisni un kaklu atbrīvotu. Izplet plauktu pirkstus plati, un spied papēžus grīdā, turot kājas taisni.  Noturi šo pozu 10 dziļas ieelpas, izelpas.

NOLIECIENS UZ PRIEKŠU STĀVUS

Sāc ar suņa pozu. Turot rokas uz paklāja, sper soli uz priekšu. Vispirms ar vienu kāju, pēc tam ar otru. Lēnām aizej līdz rokām, bet tā lai mugura būtu taisna. Ieelpā nedaudz pastiepies uz augšu, izelpā nolaidies lejā ar taisnu muguru un nodarbinātiem vēdera muskuļiem. Atbrīvo plecus, zodu virzi pie krūtīm, un virzi galvas virsu virzienā uz leju. Iztaisno kājas, cik vien vari, bet tajā pat laikā saglabā ļoti minimālu ieliekumu ceļos. Noturi šo pozu 10 ieelpas, izelpas. Plaukstas ir uz grīdas, pirksti vērsti uz priekšu. Kad celies augšā, dari to ļoti lēnām, skriemeli pa skriemelim.

KOKA POZA

Nostājies taisni, kājas gurnu platumā. Kāju pirksti plati un rokas uz gurniem. Ar ieelpu, liec labās kājas pēdu uz kreisā augšstilba. Ar izelpu, stiepies ar rokām uz augšu, virzienā uz debesīm. Noturi šo pozu 5 ieelpas, izelpas.  Kad esi gatavs, ar izelpu atgriezies sākumpozīcijā. Samaini kājas un noturi pozu uz otru pusi 5 ieelpas, izelpas.

KAREIVIS 1

Sāc ar suņa pozu ar skatienu uz leju.  Sper soli ar labo kāju uz priekšu, starp plaukstām. Kreiso kāju stiep atpakaļ tā, lai papēdis būtu perpendikulāri tavam ķermenim.  Spied papēdi grīdā un cel ķermeni augšup. Cel rokas augšup, virzienā uz debesīm, un plaukstas liec kopā. Lāpstiņas virzi uz leju, virzienā uz gurniem, skatienu vērs augšup. Noturi pozu 5 ieelpas, izelpas.  Atgriezies suņa pozā un samaini kājas. Veic pozu uz otru pusi un noturi to 5 ieelpas, izelpas. 

Avots: fitnessrepublic.com

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!