<< Visi raksti

7 āsanu virkne veiksmīgai dienas uzsākšanai

0

1933

Kristīne Somere @Yogi.lv @ 2014-05-27

 

 Vislabākais veids kā sākt dienu, protams, ir joga! Un dienās, kad mums nav brīva stunda, lai nodotos kārtīgai jogas rīta praksei, un meditācijai un negribas veikt arī tradicionālo Sveiciens Saulei āsanu virkni, izmēģini šīs pozas. Turklāt tās tu vari veikt uzreiz pēc pamošanās, turpat blakus gultai. 

 

 

Tadāsana

Parast šo pozu mēs veicam ļoti reti, nenovērtējot tās labās īpašības, taū tieši agrie rīti, kad ķermenis vēl nav atmodies, ir vislabākais brīdis, kad šo pozu veikt. Veic dziļas, mierīgas ieelpas un izelpas. Sajūti ķermenī ieplūstam enerģiju. Paliec Tadāsanā 5 dziļas ieelpas/izelpas.

Stiepšanās uz augšu

Ar nākamo ieelpu stiepies uz augšu, rokas virzot pāri galvai. Saliec plaukstas kopā un lēnām stiepies uz debesīm. Paliec šajā pozā trīs dziļas ieelpas, izelpas.

 

Koka poza

Ar nākamo ieelpu ieņem koka pozu. Stāvot stabili uz vienas kājas, saloki otru kāju un virzi tās pēdu sev augšstilba iekšpusē. Ar rokām turpini stiepties augšup. Paliec šajā pozā vismaz 3 dziļas ieelpas, izelpas. Pēc tam atkārto ar otru kāju.

Nolieciens uz priekšu ar taisnām kājām

Ar ieelpu pastiepies un rokas virzi augšup. Ar izelpu noliecies uz priekšu, ar plaukstām atbalstoties pret grīdu. Elkoņus vari nedaudz ieliekt. Pilnībā atbrīvo galvu un kaklu. Iesākumā ceļus vari mazliet saliekt, lai izvairītos no sāpēm saitēs. Ja sajūti spriedzi muguras lejas daļā, lēnām sāc iztaisnot kājas. Ar ieelpu iztaisno mugurkaulu, un ar izelpu lēnām virzi galvu pie saviem ceļgaliem. Noturi šo pozu 10 ieelpas/ izelpas un tu uzreiz sajutīsi efektu.

Kaķa – govs poza

Pēc tam nostājies uz plaukstām un ceļgaliem, ieņem pozu, lai izpildītu vingrinājumu kaķis – govs. Pārliecinies, ka tavas plaukstu locītavas ir tieši zem pleciem un ceļi tieši zem gurniem. Ar ieelpu skatienu vērs augšup uz griestiem, izstiepjoties uz augšu. Ar astes kaulu stiepies uz griestiem. Ļauj lai elpa tevi vada caur šīm kaķa-govs pozām, kārtīgi ieslidot un izmasējot mugurkaulu. Ar izelpu noapaļo muguru. Turpini šo vingrinājumu vismaz 5 reizes.

Suņa poza ar skatienu uz leju

Ar nākamo ieelpu ieņem suņa pozu ar skatienu lejup. Šajā pozā atbrīvo galvu un ļauj tai brīvi karāties starp rokām, krūtis virzi uz leju, virzienā uz gurniem. Rokas pilnībā taisnas. Plecus virzi prom no ausīm. Iesākumā pamīšus saliec ceļus, vienu kāju iztaisnojot, otru saliecot, virzot celi pie grīdas. Veicot šī kustības, tu iesildīsi ceļu saites un izvairīsies no sastiepumiem. Šajā pozā svarīgākais ir nevis papēžus dabūt pie grīdas, bet virzīt gurnus augšup. Paliec šajā pozā 5-10 ieelpas.

Bērna poza

Apsēdies uz saviem ceļiem un rokas virzi vai nu sev taisni priekšā, vai laid sev gar sāniem ar plaukstām apņemot papēžus. Piere pie grīdas. ja vēlies, rokas vari palikt zem pieres, atbalstot to. Veic dziļas ieelpas caur degunu un ļauj ķermenim atpūsties, taču tajā pašā laikā mugurkauls stiepjas, ribas atveras. Paliec šajā pozā vismaz 5 minūtes.

Šīs jogas āsanas palīdzēs tev sakoncentrēties dienai un pilnībā absorbēt jogas laikā radīto un uzņemto enerģiju.

Foto:dollarphotoclub.com, kozzi.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!