<< Visi raksti

Adho Mukha Švānāsana jeb Suņa stiepšanās ar galvu uz leju

0

1872

yogi.lv @ 2014-04-29

„Kad Jūs novietojat plaukstas uz grīdas šajā pozā, jums jāsajūt, kur enerģija ir klātesoša un kur tās trūkst, kur dzīvības spēks ir aktīvs vai hiperaktīvs un kur – pasīvs un neaktīvs.” B.K.S. Ajengārs

1.Nogulieties uz vēdera; kājas izplestas gurnu platumā, pēdu virspuses spiežas grīdā, bet kāju pirksti vērsti atpakaļ. Novietojiet plaukstas līdzās krūšu kurvim; pirksti vērsti uz priekšu.

2.Atspiediet kāju pirkstgalus pret grīdu, lai tie būtu vērsti pret ceļiem. Spiežot plaukstas grīdā, iztaisnojiet rokas un nostājieties četrrāpus. Izpletiet krūškurvi.

3.Izelpojiet un iztaisnojiet kājas. Celiet gurnus augstu un spiediet papēžus pie grīdas. Ja jūtat pārpūli, atbalstiet galvu pret mīkstu paliktni vai salocītām segām. Turiet pozu 60 sekundes, vienmērīgi elpojot. Izelpojiet, paceliet galvu, pastiepieties ar ķermeni uz priekšu un nolaidieties uz grīdas, lai atpūstos.

Sasprindzinātie tricepsi liek elkoņiem iztaisnoties. Plecu priekšējie muskuļi paceļ plecus un rokas pāri galvai. Lāpstiņu muskuļi izgriež plecus uz ārpusi. Muguras augšējie muskuļi satuvina lāpstiņas tuvāk muguras vidum. Mugura ir nedaudz izliekta. Vēdera muskuļi ir sasprindzināti. Priekšējie augšstilbu muskuļi sasprindzinās, lai iztaisnotos ceļi. Ideālā variantā pēdas ir pie zemes.

 Foto:kozzi.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!