<< Visi raksti

Cik ilgā laikā var apgūt lotosa pozu un vai ir kādi īpaši vingrinājumi jeb āsanas, lai to izdarītu ātrāk?

0

2317

yogi.lv @ 2015-05-13

Padmāsana jeb lotosa poza tiek uzskatīta par vienu no sarežģītākajām pozām, daudzi to uztver arī kā galveno pozu uz kuru tiekties, lai spētu ilgstoši meditēt.  Tāpēc bieži vien šo pozu daudzi jogas praktiķi izvirza sev kā pašmērķi uz ko tiekties, kamēr citi par īstiem jogiem uzskata tikai tos, kas sēž lotosā.  Bieži, uzsākot jogas praksi, cilvēkam rodas jautājums –„ Cik ilgā laikā es spēšu izpildīt lotosa pozu un vai ir kādi īpaši vingrinājumi jeb āsanas, lai to izdarītu ātrāk?”

Ashtanga jogas instruktors Aleksandrs Rajevs uz šo jautājumu atbild šādi:

„Ja esat jogas iesācējs, es jums neiesaku ieciklēties uz lotosa pozu, lai arī tā izskatās lieliski. Meditācijas praksei un prānājāmai ir pieejamas daudz vienkāršākas un drošākas pozas, kā piemēram Siddhāsana.

Kas attiecas un padmāsanas apgūšanu, ir nepieciešams pakāpeniski, lēnām strādāt pie gūžu locītavu attīstīšanas. Tikai sasniedzot pietiekamu kustīgumu gūžas locītavās var sākt apgūt padmāsanu, bez riska savainot ceļus.  Pietiekams kustīgums ir tad, ja veicot tauriņa pozu, pēdas ir pievilktas maksimāli tuvu ķermenim, ceļgali ir uz grīdas un jūs šajā pozā brīvi varat apgulties gan uz muguras, gan uz priekšu ar taisnu ķermeni. ”

 

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!