<< Visi raksti

Dimanta asana Vajrasana

0

1523

I.Šens @ 2015-10-05

Mistiskais akmens, kurā koncentrēts kosmiskais spēks, dažādām tautām ir gara stiprības, stabilitātes un mūžīguma simbols. Ķermeņa stāvoklis, imitējot kristālu, palīdz ieņemt optimālu stāvokli telpā pirms meditācijas. Šajā pozā visbiežāk praktizē arī elpošanas vingrinājumus.

Šāds stāvoklis paredz, ka ķermenis kļūst līdzīgs dimantam savas stiprības ziņā. Bet Indijā dimants tiek saistīts ar zibeni, tāpēc tas ir arī debesu uguns spēks, kam pakļauta zemes uguns. Kā no grafīta izveidojas brīnišķīgais akmens, kas itin kā satur pašu gaismas esenci, tā arī cilvēka blīvais ķermenis palīdz enerģijai sadalīties un iziet ārpus fiziskā apvalka robežām, saplūstot ar kosmisko spēku. Šādā pozā esot, jūs nostiprināt pareizu stāju, kas arī uzlabo jūsu vispārējo pašsajūtu.

Vispirms notupieties uz ceļiem; kājas kopā, pēdas paralēli viena otrai. Pēc tam apsēdieties uz grīdas tā, lai kāju pirksti atrastos aiz sēžas. Pēdas pavērstas uz augšu, ķermenis balstās uz papēžiem, bet abu kāju īkšķi saskaras. Rokas iztaisnotas, plaukstas uz ceļiem. Meditācijas laikā acis ir mazliet pievērtas. Ja jūs šādā veidā grasāties veltīt laiku savas apziņas koncentrēšanai, varat palikt šajā pozā līdz pusstundai.

“Dimanta” poza līdztekus minētajam efektam sniedz arī atpūtu nogurušām kājām.

Foto: www.satyaliveyoga.com.au

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!