<< Visi raksti

Ja tu gribi veikt vien 10 jogas pozas, izvēlies šīs!

0

3609

Travis Eliots @ 2014-05-09

Travis Eliots piedāvā 10 jogas pozas un paskaidro tās sniegtos terapeitiskos ieguvumus. Pat, ja tev nav laika apmeklēt jogas nodarbību 2 stundu garumā, tikai pāris minūtes dažās āsanās var būt ļoti spēcinošas, īpaši, ja tās savieno ar elpošanas tehnikām un apzinātības praksi. 

Jogas pozas un tehnikas tiek izmantotas jau gadsimtiem ilgi, lai iegūtu labāku veselību un labklājību.Tiesa gan, jāatceras, ka nevajadzētu veikt āsanas pašam uz savu galvu, ja līdz šim nekad neesi nodarbojies ar jogu. Vispirms vienmēr ir ieteicams konsultēties ar kvalificētu jogas pasniedzēju.

Travis Eliots ir viens no visbiežāk apspriestajiem personāžiem ASV, viņu dēvē par jauno un pieprasītāko zvaigzni jogā. Viņš ietekmējas no saviem ceļojumiem apkārt pasaulei un kaislībai pret mūziku, tāpēc viņa nodarbības ir ar lielu fizisku slodzi, taču tajā pašā laikā ļoti meditatīvas. 

1.Malasana.

Šī ir tupus pozīcija, kurā pirksti ir vērsti uz āru, bet papēži uz iekšu. Rokas, plaukstas sev priekšā, lūgšanu pozīcijā. Šo pozu iesaka grūtniecēm, jo tajā stiepjas cirksnis, iekšējie augšstilbi, kā arī samazina muguras sāpes un trenē iegurni.

2.Pusmēness

Šajā pozā, tu turi līdzsvaru uz labās kājas. Labā rokas un kreisā roka ir paralēli grīdai. Kreisā roka izstiepta augšup. Lai novecotu skaisti, mums arvien vairāk jāstrādā pie balansa pozām. Šajā pozā, prāts izgaismojas kā salūts. Tā ir laba smadzenēm, prātam un nervu sistēmai.

3. Elpošanas vingrinājums

Šis jogiskais vingrinājums tiek veikts sēžot stabilā pozā ar sakrustotām kājām, un taisnu mugurkaulu. Ieelpošana pa vienu nāsi, un izelpošana par otru jeb abpusējā elpošana caur nāsīm, rada līdzsvaru autonomajā nervu sistēmā, harmonizē abus smadzeņu pusložu darbību, atbrīvo no stresa un nemiera, kā arī attīra limfātisko sistēmu.

4.Pateicības meditācija

Šī ir universāla meditācija, kuras laikā tu koncentrējies uz lietām, par kurām tu jūties pateicīgs. Šī meditācija ir lielisks pretlīdzeklis depresijai.

5.Kamieļa poza

Šajā pozā tu atrodies uz saviem ceļgaliem, kuri ir gurnu platumā. Abas rokas atrodas vai nu uz muguras lejas daļas vai uz papēžiem. Atkarībā to personas lokanuma. Šī poza palielina plaušu kapacitāti un stimulē virsnieru, hipofīzes, čiekurveidīgo un vairogdziedzeri.

6.Izteiktā leņķa poza

Šajā pozā tu sēdi ar pēdām kopā, atļaujot ceļiem brīvi tuvoties grīdai. Tā saucamā tauriņa poza, kurā tu noliecies uz priekšu ar taisnu muguru. Rokas vari turēt pie potītēm, vai taisni sev priekšā uz grīdas. Šī poza atvieglo sieviešu menstruālā cikla un menopauzes simptomus, kā arī prostatas simptomus vīriešiem, jo stimulē enerģijas cirkulāciju iegurņa rajonā.

7.Varonis 1

Šajā pozā lieliski stiepjas vēdera muskuļi. Strādā  potītes, ceļi, augšstilbi, gurni, vēders, krūtis, plaušas, mugura, pleci, kakls. Šī poza stiepj krūtis un plaušas, plecus un kaklu, vēderu, gurnus. Stiprina plecus un rokas, kā arī muguras muskuļus. Stiprina un stiepj augšstilbus, ceļus un potītes. Nepildīt pie augsta asinsspiediena, sirds problēmām.

8. Vitalitātes rats

Stāvot ar platām kājām, papēžus virzi uz iekšu un pirkstgalus uz āru. Saliec ceļgalus uz āru, virzienā uz pirkstgaliem un pietupies. Plaukstas sirds rajonā. Uzsāc apļveida Tai Čī kustību :1) atver rokas plaši vaļā un atpakaļ kopā pie sirds, 2) rokas stiepjas uz debesīm, tad uz leju, grīdas virzienā 3) ar rokām slauki uz leju, virzienā uz muguru, pēdām un tad veic lielu apli uz priekšu,  visu ceļu atpakaļ un apkārt 4) atkārto šīs apļveida kustības uz otru pusi

Atkārto šo vingrinājumu 3 reizes, noturot pietupienu visu laiku. Šis vingrinājums uzlabo sirdsdarbību un asins kustību ķermenī, uzlabo koncentrēšanos, uzsvaru liekot uz elpošanu.

9.Marīčjāsana

Saliec labo celi un pārliec pāri kreisajai kājai, ceļgals virzienā uz augšu, pēda pie grīdas. Labā roka aizmugurē pie grīdas kā atbalsts. Saliec kreiso elkoni un atbalsti to uz labā augšstilba ārpusē, lai uzsāktu dziļu pagriezienu. Atkārto uz otru pusi. Šī poza uzlabo gremošanu, stimulējot gremošanas orgānu darbību, un atbrīvo no muguras sāpēm un atbrīvo muguras lejas daļas muskuļus.

10.Atspiediens uz apakšdelmiem

Tā it kā tu taisītos atspiesties, bet tikai turi svaru nevis uz plaukstām, bet atbalstiem uz augšdelmiem. Elkoņi atrodas precīzi zem pleciem un plaukstas pilnībā pie grīdas. Šajā pozā mēs izmantojam paši savu svaru, lai nostiprinātu plecus un mugurkaulu. Šī poza palīdz izvairīties no osteoporozes. 

Fotogalerija

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!