<< Visi raksti

Kā nomierināt prātu šavāsanā?

0

1876

Mišela Finerty, blog.gaiam.com @ 2015-03-15

Vai esi kādreiz pieķēris sevi šauboties par šavāsanas jeb mirušās pozas nepieciešamību? Šķiet, nu kam gan vajadzīga šī tukšā gulēšana, ja tajā laikā es būtu jau saģērbies un aizbraucis līdz mājai.  Kāpēc tā notiek? Tāpēc, ka ir grūti kontrolēt savu prātu un tā klaiņošanu. Prāts ir tas, ka novērš mūsu uzmanību liek šaubīties par šī pozas nepieciešamību. Uzsākot jogas praksi, dauziem rodas šaubas un neizpratne par šīs pozas nepieciešamību, un tās nozīmi, taču jogas skolotāji uzsver, ka tieši šī poza ir vissvarīgākā no visām, jo tieši guļot šavāsanā, mēs saņemam visu labumus, ko esam uzkrājuši jogas nodarbībā. Aizejot prom pirms šavāsanas, mēs sev liedzam šos savas prakses augļus. Kur ir tavs prāts, kad tu guli šavāsanā? Vai spēj apturēt tā klaiņošanu? Vai spēj nedomāt par lietām, ko darīsi pēc jogas nodarbības, neveidot galvā darāmo lietu sarakstu un neplānot nākamās nedēļas notikumu grafiku?  Nākamajā reizē, kad apgulsies uz muguras šavāsanā, atceries šos 4 padomus. Tas palīdzēs tev apklusināt prāta klaiņošanu.

SVARĪGĀKAIS IR PROCESS, NEVIS REZULTĀTS

Mērķis nav pilnība, bet gan koncentrēšanās. Tā pieprasa uzmanību pret katru procesa aspektu, bet, ja mēs koncentrējamies uz gala rezultātu,tad riskējam nodarboties ar paškriticismu, kas rada šķēršļus mūsu pašatklāsmes procesā. Izbaudi ceļojumu, ne galamērķi.

PAT VIENA MINŪTE KLUSĒJOT IR DĀVANA SEV

Mēs dzīvojam pasaulē, kas ātri mainās, tāpēc ik pa laikam mums vienkārši ir jāpaņem pauze un jāpakoncentrējas uz elpu. Tikai uztaisot vienas minūtes pauzi ikdienas straujajā ritmā, tu sajutīsi izmaiņas. Noskaņojies uz savu iekšējo pasauli, savu elpu vai pasaules skaistumu sev apkārt.

IZMANTO MANTRU

Skandē pie sevis vārdu vai teikumu, lai ļautu prātam apvienoties ar  kosmisko visuma enerģiju.  Katru reizi kad sajūti, ka koncentrēšanās nav spēcīga, sāc skaitīt šo mantru un atgriezies pie tā, kad vien pieķer prātu maldāmies. Sakoncentrējot savu uzmanību uz vārdu, kam ir īpaša nozīme jūsu dzīvē, piemēram, miers vai mīlestība, vai kaut vai teikumu – viss būs kārtībā, jūs spēsiet atgriezt savu koncentrēšanos un apziņu uz patieso ceļu.

KONCENTRĒJIETIES UZ ELPU

Vērsiet savu uzmanību uz dabisko elpas plūsmu – tā atbalsta un vada jūs. Elpošana – tā ir dzīvības spēks, prāna, un, kad nepieciešams tā visu vada. Pievēršot uzmanību uz dabisko elpas plūsmu, jūs radiet saprāta un ķermeņa saikni un noregulējiet līdzjūtīgu un apzinātu prāta stāvokli. kas elpojat, izdaliet jūtas, kas bloķē ceļu uz mieru, un pēc tam atlaidiet tās.

 Avots: http://blog.gaiam.com, Foto: Roberts Stūrmens, pinterest.

Komentāri

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!