<< Visi raksti

Koka poza jeb Vrikšāsana

0

1953

yogi.lv @ 2014-05-28

Mēs esam kā koks. Mūsu smadzenes ir saknes, rumpis un mugurkauls ir stumbrs, bet locekļi – rokas un kājas – ir zari. Šī poza sniedz stabilitāti un attīsta līdzsvara izjūtu, kā arī palīdz platās pēdas gadījumos. Koka pozā anatomiskais uzsvars ir uz gurniem, tiek nostiprinātas potītes, augšstilbi,  gurni un mugurkauls. Stiepjas iekšējā augšstilbu daļa, krūšu daļa un pleci. Ja jums ir augsts asinsspiediens, tad veicot šo pozu neceliet rokas virs galvas.  Ja nejūtaties stabili šajā pozā, varat atbalstīt savu ķermeņa aizmuguri pret sienu.  Koka pozu var veikt ar atvērtām rokām V veida formā vai sadodot rokas kopā.  Īsts izaicinājums būs šī poza ar aizvērtām acīm.  

1.Nostājieties Tadāsanā.

2.Uzlieciet kreiso roku uz gurna. Salieciet labo kāju celī un satveriet to virs potītes ar labo roku. Celiet ceļgalu uz augšu un virziet to uz āru, pagriežot pa labi. Celiet krūškurvi uz augšu.

3.Novietojiet labo pēdapakšu uz kreisā apakšstilba iekšējās virsmas, spiežot papēdi pret augšstilba augstāko vietu. Uzlieciet abas rokas uz gurniem.

4.Turot kreiso kāju taisnu un stabilu, virziet labo ceļgalu uz sāniem un aizmuguri. Izstiepiet rokas vienā līmenī ar pleciem. Celiet uz augšu rumpja sānus, izpletiet krūškurvi un skatieties uz priekšu.

5.Pagrieziet plaukstas uz augšu un izstiepiet rokas virs galvas. Turiet pozu dažas sekundes. Nolaidiet rokas un pacelto kāju un atgriezieties Tadāsanā. Atkārtojiet ar otru kāju. Pabeidziet Tadāsanā. 

Raksta tapšanā izmantotā literatūra:  B.K.S.Ajengārs:"Jogas Gudrība un Prakse", Zvaignze ABC, yogajournal.com, Foto:kozzi.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Šim rakstam nav komentāru.

Lai pievienotu komentāru, ir jāielogojas!